Nachádzate sa tu

Správy

Do práce s novým elánom

01.10.2019

V lete boli vypísané konkurzy na miesta riaditeľov troch mestských ustanovizní – zo zvolených však iba dvaja začali od 1. októbra pracovať.

Návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu

27.09.2019

Predseda koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) a šéf parlamentu Andrej Danko chce podať návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu už na najbližšej schôdzi parlamentu. Šéf národniarov to povedal na brífingu pri príležitosti osláv 10....

Zákon o interrupciách meniť nebudú

27.09.2019

Potratový zákon sa meniť nebude. Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredu nepodporili väčšinou ani jednu zo štyroch navrhovaných noviel zákona o umelom prerušení tehotenstva.

Ľudstvo zabudlo platiť účty voči planéte

25.09.2019

Ľudstvo v súčasnosti žije v najlepších časoch v histórii, užíva si výhody pokroku, avšak zabudlo platiť svoje účty voči planéte. Dnešná generácia je prvou, ktorá už pociťuje dôsledky tohto "bezohľadného konania". V prejave na klimatickom summite...

MsKS nemá nového riaditeľa

24.09.2019

Na poslednom zasadnutí poslancov bola na programe aj voľba riaditeľov troch mestských ustanovizní, s nástupom od 1. októbra.

Delegácia nášho mesta v Újpesti

12.09.2019

Delegácia mesta Dunajská Streda bola 30. augusta na odbornej návšteve „mesta stretnutí, dialógu, súdržnosti a silného spoločenstva” - v Újpesti, mestskej časti Budapešti. Vítal ich primátor Wintermantel Zsolt.

Ako učia policajné psy v zahraničí?

28.08.2019

Prvé septembrové dni bude športové ihrisko v Vrakúni centrom medzinárodného stretnutia policajných psovodov. Navštívia aj Dunajskú Stredu, aby spolu prediskutovali svoje skúsenosti. Spoluorganizátorom podujatia je totiž dunajskostredská mestská polícia.

Súdom nedôveruje väčšina ľudí

15.08.2019

Slovenským súdom nedôveruje väčšina ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý si objednal Najvyšší súd (NS). Za najzávažnejší problém slovenského súdnictva považuje tretina respondentov korupciu. Na tlačovej konferencii o tom informovala...

Stránky