Reportáž: DAC 1904 - Ružomberok 0:0

Publikované: 21. apríl 2024 - 7:49
Druhýkrát v rade nepadol gól. Žlto-modrí najmä počas druhého polčasu búšili do obrany súpera, dostali sa do niekoľkých nebezpečných príležitostí, ale zaslúžený gól im nebol dopriaty. Po včerajšej remíze klesli na 4. miesto, s dvojbodovou stratou na Žilinu. Víťazný recept na Ružomberok nenašli v štvrtom ligovom zápase za sebou.

Náš tréner Xisco Muñoz do tretice nominoval totožnú zostavu. Od úvodného hvizdu sme sa mohli spoľahnúť na zohratosť našich hráčov. Už v tretej minúte sme sa aj dostali do zaujímavej šance, keď Andzouana centrom našiel Trusovu hlavu, no Frühwald si ľavú žrď postrážil. Následne sa už hra presunula hlavne medzi šestnástky, boli sme svedkami podobnej taktickej vojny, ako v Ružomberku. Prvého streleckého pokusu sme sa dočkali v 18. minúte, jeho autorom bol Tučný, ktorý ale z mierneho uhla nášho brankára moc nepreveril. O šesť minút sme pohrozili my. Koné potiahol útok, do dobrej pozície v šestnástke vysunul Trusu, ktorému však chýbala väčšia razancia pri strele. V 33. minúte sa dostal Maslo do výbornej palebnej pozície, ale jeho pokusu, našťastie, chýbala sila. O dve minúty Andzouana poslal výborný center na Koného, ktorý ale v rozhodujúcej chvíli minul loptu. V 39. minúte na druhej strane dorážal Selecký a jeho pokus zapadol len tesne vedľa pravej žrde. O päť minút zase Vitális našiel po rohu v šestnástke Brunettiho, ale ten v náročnej pozícii nedokázal podľa predstáv skrotiť loptu. V prvom polčase sme gól nevideli a po vyrovnanom priebehu skončil spravodlivou remízou.

Do druhého dejstva nastúpili totožné zostavy na oboch stranách ihriska. Takmer hneď po začiatku skončil Csingerov pokus len tesne vedľa. Po obrátke sme boli o poznanie aktívnejší a dominovali sme až do poslednej chvíle. Aj vďaka tomu opäť hrozilo naše mužstvo. V 52. minúte napriahol z diaľky Dimun a jeho dobre umiestnený pokus Frühwald vytlačil až končekmi prstov. O päť minút prudko vypálil pre zmenu Vitális, ale jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. V 59. minúte Andzouana v šestnástke našiel Trusu, ktorý sa nepohodol s Koném, a preto sme gól opäť nevideli. V 72. minúte chýbal Trusovi azda krok k tomu, aby dorazil loptu do opustenej bránky. Naďalej sme sa však nevzdávali a verili sme v trojbodový zisk. V 79. minúte sa striedajúci Ramadan výborne uvoľnil v šestnástke, no lopta mu v nádejnej pozícii nesadla dobre na nohu. V 86. minúte sa lopta v pokutovom území po prihrávke Brunettiho poriadne poodrážala, až ju Goure tečoval smerom na bránku, ale aj s týmto pokusom si Frühwald poradil. V závere zápasu sme sa po rohu dožadovali penalty pre ruku, ale naše prosby neboli vyslyšané. V deväťdesiatej minúte napriek tomu mohol o všetkom rozhodnúť Andzouana, ale jeho štipľavý a dobre umiestnený pokus Frühwald pri ľavej žrdi pokryl. Nepremenili sme ani priamy kop z ideálnej vzdialenosti, penalta sa nepískala ani po ďalšom závare, a tak sa body delili aj štvrtýkrát v sezóne.

Po desiatej remíze v ročníku sa prepadávame na 4. miesto a na vytúžený bronzový stupienok strácame dva body. Ďakujeme našim fanúšikom, že ste nás počas celého stretnutia hnali za čo najlepším výsledkom. Po domácom zápase proti Ružomberku sa nikam nepresúvame. Čaká nás najväčší rival Slovan, ktorého privítame v MOL Aréne o týždeň v nedeľu 28. apríla o 17:30.

Hodnotenie trénerov
Xisco Muñoz, DAC: „Myslím si, že náš prvopolčasový výkon zaostal za očakávaniami. Nehrali sme tak, ako sme plánovali, hra bola vyrovnaná. Druhý polčas však bol stopercentne náš. Najprv sme hrali bez potrebnej intenzity, ale reakcia hráčov v druhom polčase bola výborná. Odohrali sme veľmi dobrý druhý polčas. Chcem spomenúť, že v tejto dôležitej fáze sezóny nerozumiem, že prečo nemôže byť VAR na každom zápase. Keby bol, tak by bolo viac iných rozhodnutí. Ak sa celú sezónu o niečo snažíte, tak chcete mať rovnaké podmienky celý čas. Nezostáva nám teraz nič iné, len ísť ďalej. Veríme, že cieľ splníme.“
Ondřej Smetana, Ružomberok: „Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme mali dobrú prípravnú fázu, dobre sme napádali a pokúšali sa presadiť v útočnej polovici, kde sme sa dostávali až k šestnástke. Tam sme však situácie nedotiahli. Mohli sme častejšie strieľať, no my sme sa naopak spomaľovali. Z tohto polčasu sme mohli vyťažiť viac, keďže sme boli dobre postavení, mali sme štruktúru a proti silnému súperovi sme dobre kombinovali. Dunajská Streda nás chcela vytiahnuť, no jej následné prechody do protiútokov sme kontrolovali. V druhom polčase nás súper dostal viac pod tlak. Menil rozostavenie a zlomil nás na pravej strane cez Andzouanu, ktorého sme zle zdvojovali. Škoda, že sme neboli viac aktívni a viac sme sa nedokázali vymaniť z tlaku. Na tom musíme popracovať, musíme byť odolnejší viac ako polčas.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Ružomberok kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 0:0