Nachádzate sa tu

Sebastian Nebyla: Chcem sa neustále zlepšovať

Toto ste už čítali?

Publikované: 23. november 2020 - 19:05 | Správy DAC
„Cítil som trošku nervozity, keďže som debutoval v základnej zostave, ale chcel som čo najviac pomôcť chalanom. Dúfam, že boli spokojní.“ Osemnásťročný Sebastian Nebyla potvrdil proti Nitre svoj talent.
 Sebastian Nebyla: Chcem sa neustále zlepšovať

V predošlom kole proti Pohroniu si Sebastian Nebyla vo veku 18 rokov, 9 mesiacov a 7 dní odkrútil debut vo Fortuna lige. Stal sa 380. hráčom DAC-u v najvyššej súťaži a spomedzi nich 22. najmladším. V sobotu na nitrianskej pôde absolvoval ďalšiu premiéru, tentoraz sa prvýkrát predstavil v základnej zostave. „Počas predzápasových tréningov mi tréner naznačoval, že je to jedna z alternatív. Som veľmi rád, že mi dal príležitosť. Cítil som trošku nervozity, keďže som debutoval v základnej zostave, ale chcel som čo najviac pomôcť chalanom. Dúfam, že boli spokojní,“ prezradil po zápase reprezentant do 19 rokov.

Aj vďaka odchovancovi trnavského Spartaka, ktorý k nám prišiel v lete z londýnskeho West Ham United, zvládol DAC náročný duel pod Zoborom. Prispel k tomu, že sme z pravej strany hrozili počas väčšiny zápasu a práve odtiaľ sa zrodil aj jediný gól zápasu. „Ideme od zápasu k zápasu a v každom chceme vyhrať. Som rád, že sa nám to v sobotu podarilo. Bol to náročný duel, ale vyhrali sme 1:0, a to nás teší. Objavili sa tam z našej strany aj nejaké chybičky, ale dokázali sme si vypracovať šance, strelili sme gól a zápas sme doviedli do úspešného konca.“

Rodák z Nemecka od dvoch rokov vyrastal v Trnave, kde hrával za Lokomotívu a Spartak. V šestnástich sa vydal na anglické dobrodružstvo, jeho talent neunikol pozorovateľom WHU. U londýnskych kladivárov hrával nielen za osemnástku, ale objavil sa aj v tíme do 23 rokov. Pred sezónou podpísal s DAC-om zmluvu na dva roky. Svoj prvý súťažný zápas v žlto-modrom okorenil gólom, keď v 2. kole Slovnaft Cupu trafil proti Piešťanom. Po poslednom víkende má na konte už aj prvé dva štarty v našej lige. „Som veľmi rád, že mi tréner dal príležitosť v základnej zostave, cením si to a dúfam, že postupne budem dostávať čoraz viac minút. Dôležité je, že sme vyhrali. Spravil som aj pár chýb, čo chcem do budúcna napraviť. Dúfam, že sa budem stále zlepšovať. Teraz je na rozhodnutí trénera, či som si vybojoval miesto v základe. Rád by som nastúpil aj najbližšie v Trnave, čo bude pre mňa špecifické stretnutie. Teraz som však hráčom DAC-u a preto sa budem snažiť podať čo najlepší výkon a pomôcť k víťazstvu nad Spartakom,“ dodal talentovaný futbalista s číslom 77 na drese, ktorý od kategórie U15 pravidelne reprezentuje Slovensko.

Bernd Storck: Som s ním veľmi spokojný

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa k Nebylovmu výkonu vyjadril aj tréner Bernd Storck„Som veľmi spokojný s jeho výkonom. Zaslúžil si miesto v zostave, od príchodu do Dunajskej Stredy spravil výrazný pokrok. Je mladý, musí sa naďalej učiť, ale s jeho prácou som veľmi spokojný. Dobre hral smerom dozadu aj do ofenzívy, určite s ním môžeme rátať aj do budúcna,“ vyhlásil kouč DAC-u.

zdroj: dac1904.sk