Karate klub IPPON si zo Šurian priviezol viac ako tucet medailín

Publikované: 13. november 2023 - 11:10
Západoslovenský zväz karate, o.z. zorganizoval v sobotu 11. novembra v Šuranoch Majstrovstvá ZsZK kategórií U14 až U21a 2. kolo Západoslovenského pohára všetkých vekových kategórií. Dunajskostredský Karate klub IPPON na súťaži nazbieral až trinásť medailí.

Klub z Dunajskej Stredy reprezentovalo 6 pretekárov. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 162 pretekárov a 20 klubov.

Kinga Czajlik excelovala aj tentoraz, v kata 10-11-ročných a kumite do 35kg sa umiestnila na najvyššom stupienku víťazov. V kategóriách kata dievčatá 12-13 rokov a kumite dievčatá 10-11 rokov +40 kg si vydobyla druhé miesto.

Laura Laposa získala striebro medzi 14-15-ročnými v kata a kumite do 54kg, bronz v kata medzi 16-17-ročnými a zlato v kumite 16-17-ročných do 48kg.

Rovnako aj Kata Tóth v sobotu stála na všetkých troch stupienkoch víťazov: medzi 14-15-ročnými bola prvá v kumite do 54kg, druhá v kata medzi 16-17-ročnými a tretia v kata 14-15 ročných.

Vo vekovej kategórii 16-17-ročných Lucia Šudyová získala bronzovú medailu v kategórii kata; medzi dospelými pretekármi si Ladislav Kocsis v kategórii kumite seniori +45 Open vybojoval zlato.

Okrem medailistov si gratuláciu zaslúži aj Markó Kocsis, ktorý obsadil 5. miesto v kata medzi 12-13-ročnými.

V mene našej redakcie blahoželáme k úctyhodnej spŕške medailí a klubu i jeho pretekárom prajeme veľa ďalších úspechov!