Výsledok 0:0 pre domáceho Slovana znamená majstrovský titul

Publikované: 14. apríl 2024 - 11:13
Oslavu titulu domáceho Slovana DAD síce nepokazil, ale pripísal si cenný bod, ktorý môže mať v boji o pohárovú Európu aj cenu zlata. Oba celky počas celého stretnutia kládli dôraz najmä na obranu, šancí preto bolo pomenej, a tak je bezgólový rezultát spravodlivým vyvrcholením.

Po víťazstve nad Podbrezovou nespravil náš tréner v základnej zostave ani jednu zmenu, čo sa stalo vôbec prvýkrát po jeho nástupe na našu lavičku. Už v tretej minúte poslal Dimun dobrý center z ľavého krídla na Koného, ale náš útočník bol prikrátky. O minútu sa v ešte nebezpečnejšej pozícii ocitol Strelec, ktorý sa po vysunutí ocitol z mierneho uhla sám pred naším gólmanom, no Popović ho skvele vychytal. V 12. minúte Trusa spoza pokutového územia šikovne umiestnil loptu k ľavej žrdi, ale k nej sa Borjan stihol premiestniť. V ďalších minútach boli vyťažovanejšie naše obranné rady, ale napriek domácej prevahy boli pevné a súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili. Po pol hodine sme iniciatívu na určitý čas prebrali my, ale tiež sme si nedokázali vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť. Záver polčasu sa zase niesol v znamení nesmiernej vyrovnanosti. Po prvej polovici stretnutia tak oba tímy zišli do kabín za zákonitej bezgólovej remízy.

Druhý dejstvo začalo bez striedania, ale hlavne s našou obrovskou gólovou príležitosťou. Hneď v 46. minúte Andzouana našiel v šestnástke Trusovu hlavu. Bolo z toho žrď a následne takmer odrazená lopta za bránkovú čiaru! O štyri minúty pre zmenu hrozil Slovan. Viackrát poodrážaná lopta sa dostala na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ z prvej dorážal Vojtko, no Popović predviedol druhý famózny zákrok. Po atraktívnom rozbehu druhého polčasu sa hra dostala do štandardu. Bojovalo sa o každý centimeter ihriska, ani jeden z tímov si nevedel vytvoriť prevahu. Hralo sa z pozornej obrany a hlavne medzi pokutovými územiami. S postupne sa blížiacim koncom stretnutia bola stále menšia šanca na zvrat. Svojim spôsobom obom tímom remíza vyhovovala a skutočne nedokázali nájsť spôsob ako svojho súpera prekabátiť. Azda jediná nádejnejšie sa črtajúca šanca prišla v 79. minúte, kedy na Goureho prepadla dobrá lopta. Po otáľaní s ťahom na bránku už nič nebránilo k spečateniu deľby bodov.

Po deviatej remíze v ročníku sa v boji o bronzový stupienok nič nezmenilo, keďže si bod pripísala aj Žilina. Skupina o titul sa po Trnave presunie na náš štadión, kde budúcu sobotu 20. apríla o 18:00 privítame práve spomenutú Ružomberka.

Xisco Muñoz, DAC: „V prvom rade chcem domácemu trénerovi pogratulovať k titulu. Vieme, aké náročné je získať ho. Vedeli sme zároveň, aké ťažké je hrať na štadióne Slovana a rovnako v play-off. Slovan má veľkú kvalitu najmä v ofenzíve, ale boli sme silní v súbojoch jeden na jedného. Hráči sa celých 90 minút snažili vyhrávať tieto súboje. Mali sme aj šance, ale pre nás je tento bod veľmi dôležitý. Najbližšie sa predstavíme doma pred našimi fanúšikmi, pred ktorými chceme získať tri body.“
Vladimír Weiss st., Slovan: „Sme radi, že sa nám podarilo získať titul päť kôl pred koncom. Proti každému oponentovi, ktorý bráni, nie je ľahké presadiť sa. DAC prišiel s rozumnou taktikou, chcel bodovať. Mali sme šance, mohli sme vyhrať, ale rovnako aj prehrať. Tentokrát sme neboli tak efektívni ako v predošlých zápasoch. Som zároveň rád, že aj dlhodobo zranený Vlado (Weiss mladší) nastúpil na 15 minút. Gratulujem klubu, hráčom, všetkým k titulu a rovnako aj divákom, ktorí dnes boli skvelí. Teraz chceme dohrať ligu so cťou a nevypustiť záver sezóny.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Slovan - DAC kliknite SEM!!!

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0
Niké liga, 5. kolo, skupina o titul, 13.4.2024, 15.30 h
Góly: -
Rozhodovali: Marhefka - Poláček, Jekkel, 9 160 divákov
ŽK: 75. Tolić - 72. Trusa, 88. Csinger
DAC: Popović – Andzouana (K), Csinger, Kacharaba, Brunetti, Mendez (70. Goure) – Herc (70. Káčer), Dimun, Vitális (88. Charatin) – Trusa (88. Gruszkowski), Koné (57. Redzic)
Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer (58. Tolič) - Blackman (81. Pauschek), Kucka (K), Savvidis, Vojtko (77. Zmrhal) - Barseghjan, Strelec (81. Sharani), Marcelli (77. Weiss ml.)

Držanie lopty: 63% - 37%
Strely: na bránu 2:4, mimo 1:4
Priame kopy: 10:12