Slovan - DAC 3:1 (0:0)

Publikované: 1. apríl 2019 - 13:04
Nové Tehelné pole, žiaľ, pokrstené bez bodového zisku. Po Hercovom vylúčení z tridsiatej minúty DAC nezvládol hodinové oslabenie o jedného hráča. Aktuálny líder tabuľky bol lepší počas celého stretnutia, po viacerých gólových príležitostiach a prevahe na ihrisku vyhral zaslúžene.

Oproti predošlému ligovému stretnutiu odohraného pred reprezentačnou prestávkou nastali dve zmeny, keď Tretiakova a zraneného Šatku nahradili Taiwo a uzdravený M. Vida. Od úvodu stretnutia sme boli svedkami fantastickej atmosféry od oboch táborov. Prvú vážnejšiu príležitosť na skórovanie si vypracovali domáci v ôsmej minúte, po súboji Herca s Ljubičićom bol vysunutý do šestnástky Čavrić, ktorý v tutovke tesne minul pravú žrď. O šesť minút, po spätnej prihrávke Suchockého, vystrelil z prvej Moha, s menej razantným pokusom si náš Jedlička poradil. Prvá strela z našej strany prišla v pätnástej minúte od Ronana, Greif však s krotením lopty nemal problém. V 21. minúte pri nás zase stála šťastena, keď Suchockij zahral priamy kop z vyše dvadsiatich metrov, Jedlička ju končekmi prstov vyrazil do ľavej žrde. O tri minúty sa Čavrić ocitol osamotený pri hlavičke v šestnástke, no mieril nepresne. V 27. minúte opäť hrozili „belasí“, keď Suchockého center zakončil hlavou Šporar, hlavička sa medzi tri žrde nezmestila. O dve minúty sme zahrávali priamy kop, Kalmár poslal loptu priamo do Greifovho náručia. V 31. minúte prišla do nášho kádra naozaj tvrdá rana, Herc bol totiž po druhej žltej karte prísne vylúčený! O šesť minút zakončoval Davis po odrazenej lopte z priameho kopu, bránku minul asi o meter. Nepochodil ani De Kamps na druhej strane, keďže jeho strelu k ľavej žrdi Jedlička zneškodnil. V 44. minúte si Kone takmer vrazil loptu do vlastnej siete, keď hlavičkoval k pravej žrdi, Jedlička nás našťastie opäť podržal, a tak sa prvý polčas, kde sme od tridsiatej minúty hrali v oslabení, s trochou šťastia ukončili bezgólovou remízou.

Druhá polovica stretnutia sa začala bez zmien na oboch stranách, no začalo sa naozaj akčne. V 47. minúte dnešný narodeninový oslávenec Davis v šestnástke nešťastne nahral loptu na Čavričovekopačky, ten nedal najmenšiu šancu nášmu gólmanovi - 1:0. O tri minúty zase Bajrič fauloval v pokutovom území  Huka a rozhodca odpískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil Davis, ktorý ju zahral suverénne do ľavej časti brány, kým Greif strážil druhú stranu - 1:1. V 62. minúte sme opäť inkasovali, po vhadzovaní sme v obrane zlyhali, najprv Kone nedokázal odkopnúť loptu a následne aj Dražič prešiel aj cez Jedličku, už sa nemohol mýliť - 2:1. V 68. minúte sa v ďalšej príležitosti ocitol Šporar, no jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. O minútu na to strieľal aj Čmelík, žiaľ ani náš hráč nebol presnejší. V 74. minúte Moha pri priamom kope len ťukol loptu Holmanovi, bol z toho poriadne štipľavý pokus tesne nad. O tri minúty mohlo byť vyrovnané, najprv loptu do šestnástky potiahol Čmelík, nahral Taiwovi, ktorý z otočky a z náročnej pozície nedokázal loptu umiestniť do siete. V 83. minúte po Koštrnovom faule na Šporara v šestnástke zahral pokutový kop Moha, hráči Slovana ani na tri pokusy loptu do siete pri fantastickom Jedličkovi nedokázali doraziť. O tri minúty sa opäť predviedol famózny Jedlička, Moha bol vysunutý do nebezpečnej kontry, no pri jeho samostatnom nájazde bravúrne zareagovala naša jednotka v bráne. Báli sme sa aj v ďalších minútach, kedy sme sa museli starať o Čavričove a Holmanove pokusy. Slovan nám predsa len pridal definitívnu bodku v nadstavenom čase, kedy si Moha a Dražić vymenili loptu so Šporarom, posledne menovaný ju dostal do opustenej brány, kde minúť nemohol - 3:1. Tretí gól definitívne spečatil výsledok zápasu.

Ani piata prehra v ročníku neznamená, že by sme stratili priečky zaručujúce pohárovú Európu. Opäť chceme poďakovať famóznym fanúšikom, že dnes nás hnali dopredu v počte 930 verných. Po najväčšom derby so Slovanom sa opäť vraciame do krásnej MOL Arény, kde v sobotu 6. apríla o 15:30 privítame Žilinu.

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Martinovi (pozn. tréner Slovana Ševela) a Slovanu k trom bodom. Ak si zanalyzujete zápas s nadhľadom, tak výsledok je zaslúžený a v poriadku. Ak by som sa na to pozrel emocionálne, tak som maximálne hrdí na hráčov, ktorí 60 minút v oslabení proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku ukázali silu a vytrvalosť. Slovan sme donútili až do záveru hrať naplno. Do zápasu sme vstúpili s rozostavením 4-4-2, teda v klasickom rozložení diamantu. Predstava bola dobrá, viac sme chceli bojovať v strede, keďže po krajoch je Slovan veľmi silný. Súper zbieral odrazené lopty a jeho hráčov sa nám nedarilo držať, čím sa ľahko dostávali do kontier. Z toho nás vedeli prečíslovať. V 30. minúte bola situácia iná, kedy sme dostali červené kartu. Možno rozhodca mohol dať najprv upozornenie a nie vylúčiť priamo. Po červenej karte sme sa snažili využívať rýchlosť našich útočníkov ako Divković, Čmelík, Taiwo, aby nabiehali za obranu, a tak aj bolo. V druhom polčase mal samozrejme Slovan viac loptu na kopačkách počas prečíslenia. Gratulujem Slovanu k bodom, pretože vyhral zaslúžene a myslím si, že v tomto krásnom štadióne sme k výbornému futbalu prispeli aj my.“

Martin Ševela, Slovan: „Ďakujem za pochvalu. Prvý polčas bol taktický z oboch strán. Mali sme tam pár vecí na zlepšovanie. Mali sme len náznaky šancí, aj keď sme chceli vybehnúť na súpera a zároveň dať gól čo najrýchlejšie. Zápas sa rozbehol až v druhom polčase, kedy sme hrali v presilovke. Vedel som, že prídu aj šance a tak sa aj stalo. Súpera máme dobre zmapovaného, vedeli sme, že väčšinou hrá v rozostavení diamant a neskôr zvykne prejsť na troch útočníkov. Informácií o súperovi som dal teraz hráčom viac ako predtým. Pre mňa bol tento zápas fantastický. Ďakujem fanúšikom za podporu. Sme šťastní a spokojní vzhľadom na priebeh stretnutia.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (0:0)

Fortuna liga, 2. kolo nadstavbovej časti o titul, 31.3.2019, 15.00 h

Góly: 47. Čavrić 1:0, 51. Davis (11m), 62. Dražič 2:1, 90+1 Šporar 3:1

Rozhodovali: Ziemba - Vorel, Kováč, 14 030 divákov

ŽK: 36. Strelec, 50. Bajrič - 10. Kone, 20. Herc, 32. Kalmár, 56. Čmelík, 78. Davis

ČK: 31. Herc (po 2. žltej karte)

DAC: Jedlička - Koštrna, Huk, Kone, Davis (78. Šimčák) - M. Vida (70. Bednár) - Herc, Kalmár, Ronan - Taiwo, Divković (55. Čmelík)

Slovan: Greif  - Medveděv, Bajrić, Božikov, Suchockij - Ljubičić (70. Holman), De Kamps - Čavrić, Strelec (61. Dražič), Moha (86. Guzmics) - Šporar