Reprezentanti v akcii: súhrn novembrových vystúpení našich futbalistov

Publikované: 23. november 2023 - 14:34
Prehľad všetkých zápasov, do ktorých zasiahli hráči DAC-u počas novembrového asociačného termínu.

Tretia reprezentačná prestávka sezóny je za nami a podobne ako pred mesiacom, aj tentoraz sa vo svojich výberoch predstavilo sedem hráčov nášho A-mužstva.

Pre Kongo s Yhoanom Andzouanom odštartovala prvá fáza kvalifikácie o postup na MS 2026 vystúpením v Zambii. Andzouana pri prehre 2:4 absolvoval celý zápas na poste pravého obrancu a pripísal si asistenciu pre úvodným gólom svojho tímu.

Sýria začala už druhú fázu bojov o svetový šampionát, pričom v náročnej skupine so Severnou Kóreou, Japonskom a Mjanmarskom odohrá svoje domáce zápasy v Saudskej Arábii. Prvé dva duely priniesli zverencom Héctora Cúpera tri body, ktoré získali proti Kórejčanom. V druhom zápase sa naplnili papierové prognózy a favorizovaní Japonci hladko zvíťazili. V prvom prípade nastúpil Ammar Ramadan v základnej zostave a hral do 77. minúty, v druhom nastúpil na záverečnú polhodinu.

Európske výbery do 21 rokov pokračujú v bojoch o postup na ME 2025. Maďarsko najskôr podľahlo v Španielsku a následne sa doma rozišlo bez gólov so Škótmi. Márk Csinger po 90 minútach v Huelve nastúpil od začiatku aj v druhom dueli, ale hneď v úvode si zranil zadný stehenný sval a nútene striedal. Milán Vitális dostal príležitosť včera večer proti Škótom a bol jedným z najlepších hráčov na ihrisku.

Plný počet bodov si v novembri pripísala grécka dvadsaťjednotka, keď najskôr potvrdila rolu favorita proti Faerským ostrovom a následne zaskočila Portugalcov. Ioannis Niarchos zasiahol do oboch súbojov, celkovo odohral hodinu.

Slovensko bude o necelé dva roky hostiteľom ME U21, ako domáci tím tak nemusí absolvovať kvalifikáciu a pokračuje v príprave na samotný turnaj. V dvojzápase proti Chorvátsku a Česku sa predstavil aj Dominik Veselovský, v stretnutí proti šachovnicovým si pripísal asistenciu.

Zoran Záhradník sa so slovenským výberom do 19 rokov zúčastnil turnaja prvej fázy kvalifikácie o postup na ME 2024. Hralo sa na Malte, okrem domácich sa ho zúčastnili aj Kosovo a Ukrajina a Slovensko na ňom skončilo tretie, čo znamená rozlúčku s postupovými ambíciami. Záhradník nastúpil vo všetkých troch prípadoch, proti domácim si pripísal bilanciu 1+1.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v novembri 2023:

Yhoan Andzouana (Kongo) - kvalifikácia o postup na MS, prvá fáza
piatok 17.11.2023, 17.00 h, Ndola: Zambia-Kongo 4:2 (2:2) Andzouana 90 minút

Ammar Ramadan (Sýria) - kvalifikácia o postup na MS, druhá fáza
štvrtok 16.11.2023, 18.00 h, Jeddah, Saudská Arábia: Sýria-Severná Kórea 1:0 (1:0) Ramadan 76 minút
utorok 21.11.2023, 15.45 h, Jeddah, Saudská Arábia: Sýria-Japonsko 0:5 (0:3) Ramadan 29 minút

Márk CsingerMilán Vitális (Maďarsko U21) - kvalifikácia ME 2025
piatok 17.11.2023, 21.00 h, Huelva: Španielsko-Maďarsko 2:0 (1:0) Csinger 90 minút, Vitális náhradník
utorok 21.11.2023, 20.00 h, Hidegkuti Nándor Stadion, Budapešť: Maďarsko-Škótsko 0:0, Vitális 90 minút, Csinger 4 minúty

Ioannis Niarchos (Grécko U21) - kvalifikácia ME 2025
štvrtok 16.11.2023, 15.00 h, Tripolis: Grécko-Faerské ostrovy 3:0 (1:0) Niarchos 5 minút
pondelok 20.11.2023, 15.00 h, Tripolis: Grécko-Portugalsko 2:1 (1:1) Niarchos 55 minút

Dominik Veselovský (Slovensko U21) - príprava
štvrtok 16.11.2023, 17.00 h, Nitra: Slovensko-Chorvátsko 2:2 (2:1) Veselovský 71 minút
pondelok 20.11.2023, 18.00 h, Hradec Králové: Česko-Slovensko 2:1 (1:1) Veselovský 30 minút

Zoran Záhradník (Slovensko U19) - kvalifikácia ME 2024, prvá fáza
streda 15.11.2023, 14.30 h, Ta´ Qali, Malta: Kosovo-Slovensko 1:1 (0:1) Záhradník 20 minút
sobota 18.11.2023, 14.30 h, Ta´ Qali, Malta: Malta-Slovensko 0:3 (0:1) Záhradník 90 minút, 1 gól
utorok 21.11.2023, 11.00 h, Ta´ Qali, Malta: Ukrajina-Slovensko 4:0 (3:0) Záhradník 45 minút