Reportáž: DAC 1904 - Žilina 2:1 (0:0)

Publikované: 17. marec 2024 - 6:57
Po hektickom priebehu DAC vyhral nad Žilinou. VAR obral o gól oba tímy, no aj tak ich ostalo dosť na to, aby v MOL Aréne zaznamenal jednogólové víťazstvo.

Druhýkrát v priebehu dvoch týždňov dorazil na parkovisko MOL Arény autobus Žiliny. Podobne ako v záverečnom kole základnej časti, ani tentoraz neprišli zverenci Jaroslava Hynka na výlet. Pred štrnástimi dňami sa zápas ukončili 1:1. „Bol to náš tretí duel v rámci jedného týždňa, teraz budeme čerstvejší. Verím, že sa to prejaví na ihrisku,“ povedal pred zápasom tréner Xisco Muňoz, ktorý mal k dispozícii celý káder až na zraneného Barišića.

Pred úvodným hvizdom si Andzouana od vedenia klubu prevzal pamätný dres k svojmu 100. štartu v našej najvyššej súťaži. Prvý priamy kop zahral v 5. minúte Vitális, mieril však nielen nad päťčlenný múr, ale aj nad bránku. Hostia sa v 12. minúte dostali do vyloženej šance, Bile našiel Jambora, ten však namieril kúsok vedľa.

V 20. minúte skončila lopta v sieti hostí. Rozhodca Marhefka najskôr ukázal na stred ihriska, no zasiahol VAR, ktorý upozornil na faul skórujúceho Koného. Hlavný rozhodca si situáciu pozrel na videu a svoje pôvodné rozhodnutie odvolal.

Žilina pokračovala v aktívnej hre, život nám znepríjemňovali viacerí, najmä šikovný Gidi, no ak sa aj lopta ocitla za obranou, Popović bol pozorný. V 27. minúte Herc krásne prihral Andzouanovi, ktorý sa ocitol pred Belkom, no nedokázal ho prelobovať. O dve minúty Herc zakončoval sám, loptu však príliš nadvihol a následne aj Trusov pokus z veľkého uhla skončil nad brvnom. V závere prvého dejstva mala viac z hry Žilina, ale vystrašil nás len Sauerov pokus mimo.

Druhý polčas odštartoval rýchly gól súpera, pri ktorom VAR odhalil ofsajd. Rozhodcovia si skúmanie videa zopakovali aj v 53. minúte a trvalo šesť minút, kým nás definitívne potešili: Brunettiho gólová hlavička platila - 1:0. Brazílsky obranca skóroval po rohovom kope, keď mu loptu predĺžil Trusa a hoci ju Belko vyrazil, bola už za čiarou.

Z vedenia sme sa však dlho netešili, pretože hosťujúci kapitán Minárik umiestnenou prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal Popovića - 1:1. Lopta skončila v bránke už štvrtýkrát, no až v tomto prípade nebolo treba čakať na rozhodnutie VAR-u. Nasledovali striedania aj útoky na oboch stranách. V 75. minúte mohol skórovať čerstvý Goure, jeho hlavička mierila presne do rukavíc Belka. O chvíľu na to však mal útočník z Pobrežia Slonoviny leví podiel na druhom a napokon víťaznom góle DAC-u: Gidiho obral o loptu, vysunul Trusu a ten chladnokrvne zakončil ponad vybiehajúceho brankára - 2:1.

Z tribún, ktoré tentoraz zostali počas zápasu ticho, sa čoraz častejšie ozýval potlesk, najmä keď sme protiútoky dokázali strelecky zakončiť. Rozhodca Marhefka napokon pridal k riadnemu hraciemu času až 9 minút, no výsledok sa už nezmenil.

Po dôležitom víťazstve sme sa priblížili k medailovým priečkam. Nasleduje dvojtýždňová reprezentačná prestávka a v ďalšom kole, na Veľký piatok, nastúpime v Ružomberku.

Hodnotenie trénerov:

Xisco Muňoz (DAC 1904): „Proti jednému z najlepších tímov Niké ligy sme podali dobrý výkon. Som spokojný s hráčmi, pretože sa nachádzame v procese budovania mužstva a nie je vôbec jednoduché vyhrávať. Toto je nadstavbová skupina o titul, hráme proti silným súperom. Víťazstvo je veľmi dôležité pre hráčov, mužstvo a celý klub.“

Jaroslav Hynek (Žilina): „Bolo vidno, že sa DAC poučil z nášho posledného vzájomného zápasu. Zmenil organizáciu hry, dával si väčší pozor. My sme dokázali zareagovať, no v prvom polčase sa nám to nepodarilo využiť. Prvú veľkú šancu nepremenil Jambor v 12. minúte, keď bol sám pred brankárom. Keby skóroval, obraz hry mohol byť iný, mohli sme hrať pokojnejšie. V niektorých prípadoch nám chýbala presnosť a rýchlosť. Vstup do oboch polčasov sme mali dobrý, v úvode druhého nám VAR zrušil gól. Hneď potom sme inkasovali, ale zareagovali sme veľmi dobre, rýchlo sme vyrovnali. Snažili sme sa výsledok zvrátiť, no napokon sa to podarilo domácim. Gratulujem im k víťazstvu.“