Prípravné stretnutie: FK Austria Viedeň - DAC 1904 3:0 (0:0)

Publikované: 26. január 2024 - 18:54
Na druhý zápas zimnej prípravy nastúpil DAC v piatok popoludní na štadióne viedenskej Austrie. Domáci vyhrali tromi gólmi zo záverečnej polhodiny.

Za zatvorenými bránami viedenskej Generali-Areny sme dnes odohrali druhý zo štyroch zápasov zimnej prípravy. Pre domácu Austriu, ôsmy tím rakúskej najvyššej súťaže, to bola generálka pred štartom jari.

Tréner Xisco Muňoz nemohol ani dnes rátať s viacerými hráčmi. Dlhodobo sú mimo GoureCsinger a Gavrić, vypadli aj Veselovský, RedzicKrivokapić a Romero, kým Ramadan je na Ázijskom pohári. Prestup Olivera Jürgensa z Újpestu, autora rozhodujúceho gólu z minulej soboty, sa ešte nedotiahol.

Podobne ako pred týždňom proti Hartbergu, žlto-modrý dres si opäť natiahli Nathan Vitor De Almeida Silva a Dmytro Dobranskyi zo Šamorína, ako aj Krisztián Keresztes z Győru. Z akadémie pozvali tréneri štvoricu Nino ŽigaBotond AngyalMátyás Vidnyánszky a Matúš Kucman.

Fischer, kapitán 24-násobného rakúskeho majstra, po pár sekundách strelou z diaľky vyskúšal pozornosť Popovića. V 2. minúte sa po peknej akcii ocitol sám pred brankárom Dolček, ale v tutovke nastrelil ľavú žrď! Po silnom úvode sa hra presunula medzi šestnástky, oba tímy napádali rozohrávku súpera a prevládal boj o každý meter ihriska. Až v 34. minúte mal ďalšiu príležitosť nováčik Dolček, ktorý zahral priamy kop z výbornej pozície, kúsok spoza šestnástky, no mieril nad. O dve minúty mali trestný kop z takmer totožného miesta aj domáci, Fitz trafil žrď. Do tretice mohol padnúť gól z priameho kopu, v poslednej minúte prvého dejstva pálil do ľavého dolného rohu Vitális, no gólman Früchtl loptu vyrazil.

V polčase tréner Muňoz vystriedal Keresztesa s Dolčekom, nahradili ich Kaša a Káčer. Po centri sprava hlavičkoval aktívny Fitz tesne nad, na opačnej strane brankár Früchtl za šestnástkou zastavil nedovolene (a dosť surovo) Trusu a následný priamy kop Vitálisa potom vyrazil spod brvna. Po hodine hry sa domáci strážca svätyne vyznamenal pri krížnej strele Andzouanu a potom nastalo hromadné striedanie - na našej strane prišli rovno deviati, u Austrie dvaja čerství hráči. Neprešla ani minúta a domáci sa ujali vedenia. Strelu Fitza vyrazil Petráš len pred seba a striedajúci Schmidt zblízka prepasíroval loptu do siete - 1:0. Po tomto momente fialoví ovládli dianie a pridali ešte dva góly. V 72. min potiahli akciu po pravej strane a Gruber preloboval vybiehajúceho Petráša - 2:0. Definitívnu podobu výsledku dala 81. min, v ktorej išla lopta pred našu bránku tentoraz zľava a Plavotic strelou z pár krokov stanovil konečný výsledok - 3:0.

V priebehu budúceho týždňa nás čakajú hneď dve stretnutia. V stredu 31. januára o 13.00 h nastúpime v MOL Akadémii proti Šamorínu a v sobotu 3. februára v rovnakom čase privítame v MOL Aréne Zlín.

FK Austria Viedeň - DAC 1904 3:0 (0:0)