Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)

Publikované: 10. február 2019 - 16:15
Generálka pred jarným štartom Fortuna ligy sa nám dnes vydarila na výbornú, gólmi trojice Koštrna, Čmelík a Ronan vyhral DAC nad rakúskym prvoligistom 3:0.

Deviaty tím jesennej tabuľky najvyššej rakúskej súťaže bol súperom nášho tímu v dnešnej generálke na jarnú časť sezóny. Tréner Hyballa nasadil do zápasu celkovo 19 hráčov, hoci prvé striedania prišli až po hodine hry.

Mattersburg hrá tvrdo a dobre bráni, počuli sme pred stretnutím. Zeleno-bieli potvrdzovali svoju povesť od úvodného hvizdu, ale v 13. minúte sa len prizerali, ako si z nich aktívny Kalmár spravil slalomové bránky. Jeho dobre umiestnené strelu vytlačil brankár Kuster na roh. O štyri minúty zahrozili prvýkrát aj hostia, ich jedinú výraznejšiu príležitosť poslal z otočky nad Prosenik.

Na konci prvej polhodiny išiel DAC do vedenia. Kalmárova kolmica našla nabiehajúceho Kristophera Vidu, Mahrer v šestnástke zatiahol ručnú brzdu a nariadenú jedenástku Koštrna bezpečne upratal k pravej žrdi - 2:0.

Úvod druhého polčasu príliš vzruchu nepriniesol, striedania však hru znova oživili a prišli aj góly. V priebehu minúty sme súperovu obranu prekonali hneď dvakrát. Najskôr Taiwo vysunul Čmelíka, ktorý v situácii jeden na jedného chladnokrvne zvýšil na 2:0. Pre 22-ročného krídelníka to bol už štvrtý gól v zimnej príprave, čo ho pasuje za najlepšieho strelca mužstva.

O minútu vybojoval loptu Máté Vida, posunul ju do šestnástky Ronanovi a mladý írsky záložník prízemnou strelou k bližšej žrdi stanovil konečný výsledok - 3:0.

Na súboj proti Slovanu sme sa teda naladili hladkým a zaslúženým víťazstvom. Pravda, pred veľkým šlágrom prvého jarného kola absolvujeme ešte jeden prípravný duel, do ktorého zasiahnu hlavne hráči z devätnástky a dnešní náhradníci. Stretnutie proti treťoligovému Gabčíkovu sa uskutoční v pondelok 11.2.2019 o 16.00 h v MOL Akadémii.

FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, sobota 9.2.2019 o 14.00 hod., slnečné počasie, +6°C

Góly: 30. Koštrna (11 m), 75. Čmelík, 76. Ronan

Rozhodovali: Chromý - Jankovič, Štofik, 600 divákov

DAC: Jedlička - Blackman, Kone (83. Csóka), Huk (59. Šatka), Koštrna (70. Šimčák) - M. Vida (83. Baumgartner) - Ronan, Kalmár (59. Herc) - Tretyakov (59. Taiwo), Ayong (70. Davis), K. Vida (58. Čmelík). Tréner: Peter Hyballa.

Mattersburg: Kuster - Hart (46. Sánchez), Mahrer, Ortiz (60. Erhardt), Rath (46. Malic), Renner (73. Lercher) - Velasco (73. Ertlthaler), Halper (46. Kuen), Salomon (73. Grgic) - Prosenik (46. Gruber), Kvasina (60. Burger). Tréner: Klaus Schmidt.