Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - NK Olimpija Ľubľana 3:2 (3:2)

Publikované: 5. február 2019 - 11:17
V poslednom stretnutí tureckého sústredenia DAC porazil slovinského majstra 3:2. Všetky góly padli v prvom polčase, v dreseDAC-u sa presadili K. Vida, M. Vida a Kalmár, za súpera dvakrát Kronaveter.

Oba tímy nastúpili v najsilnejšom zložení a divákom ukázali výborný prvý polčas. Prvá strela do priestoru troch žrdí znamenala gól. Kalmár zahral priamy kop na hlavu Huka, ten ju vrátil K. Vidovi a pre neho už nebol problém z voleja ľavačkou prekonať Vidmara - 1:0.

Ani druhý Vida, Máté nechcel zaostať, vďaka čomu sme už o osem minút viedli dvojgólovým rozdielom. Taiwo vysunul Herca, jeho pokus z prvej slovinský brankár len vyrazil, Herc loptu získal späť a ako na podnose ju poslal nabiehajúcemu maďarskému stredopoliarovi - 2:0.

O ďalšie tri minúty súper po rýchlej akcii znížil. Tomič sa prehnal stredom poľa, po jeho prihrávke Lupeta našiel v päťke Kronavetera a slovinský reprezentant zblízka prekonal Jedličku - 2:1.

V 34. minúte sme znova odskočili na dva góly. Kalmár zabojoval a získal loptu od chybujúceho Gorenca, obišiel aj brankára a z uhla zvýšil na 3:1.

Tesne pred polčasom dokázal zdramatizovať zápas Kronavater, ktorý z prísne nariadeného priameho kopu z hranice šestnástky parádne zatočil loptu ponad múr - 3:2.

Aj druhé dejstvo prinieslo šance, gól sme však už nevideli. Tréner Olimpije po hodine hry vystriedal všetkých hráčov v poli, kým na žlto-modrých sa postupne začala prejavovať únava z prípravy. V našom drese zažil sľubný debut Ír Ronan, niekoľko dôležitých zákrokov predviedol aj Kucz, a tak zostal výsledok 3:2.

V stredu sa DAC vracia z Turecka domov, kde bude pokračovať v príprave na jarnú časť Fortuna ligy. V generálke si zmeriame sily s rakúskym prvoligovým Mattersburgom, ktorý privítame v sobotu o 14.00 h v Akadémii.

FC DAC 1904 - NK Olimpija Ľubľana 3:2 (3:2)

Bellis Hotel Field B, Belek - Antalya, Turecko, pondelok 4.2.2019 o 17.00 h (15.00 h SEČ), slnečné počasie, +17°C

Góly: 15. K. Vida, 23. M. Vida, 34. Kalmár - 26. Kronaveter, 45. Kronaveter

DAC: Jedlička (46. Kucz) - Blackman, Šatka, Huk (64. Kone), Koštrna - M. Vida (63. Ronan) - Herc, Kalmár - Tretyakov (63. Čmelík), Taiwo (60. Ayong), K. Vida (90. Šimčák). Tréner: Peter Hyballa.

Olimpija: Vidmar - Boakye (63. Gasser), Gorenc (63. Bagnack), Maksimenko (63. Mujičič), Štiglec (63. Jurčevič) - Suljić (63. Cekici), Kapun (63. Putinčanin), Tomić (63. Brkić), Savić (63. Črnic) - Lupeta (63. Kadrić), Kronaveter (63. Lukanović). Tréner: Robert Pevnik.