Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FK Csíkszereda Miercurea Ciuc 3:2 (2:2)

Publikované: 2. február 2019 - 17:29
V zápase bohatom na góly vďaka zásahom trojice Koštrna, Čmelík a Ayong DAC porazil rumunského treťoligistu 3:2.

Do dnešného stretnutia poslal tréner Peter Hyballa spolu pätnásť futbalistov, z ktorých väčšina hrala v predošlých dvoch dueloch menej alebo vôbec.

Hralo sa v príjemnom počasí a hneď na úvod akoby sa roztrhlo vrece s gólmi. Po chybe v strede obrany sa už v prvej minúte pískala proti nám penalta, ktorú Bajkó bezpečne využil - 0:1. Neprešli ani dve minúty, keď na opačnej strane spadol v šestnástke hostí Taiwo a Koštrna nariadenú jedenástku tiež chladnokrvne premenil - 1:1. Už v 7. minúte sme výsledok otočili, odrazenú loptu poslal Čmelíkľavačkou po zemi k pravej žrdi - 2:1. DAC mal územnú prevahu, musel si však dávať pozor na rýchle protiútoky súpera. Po jednom z nich sa individuálne presadil 18-ročný Antal, ktorý zakončil svoj únik rutinérsky - 2:2.

V druhom dejstve sme videli viacero nepresností, veľa striedaní na oboch stranách a dlho aj medzišestnástkovú hru. Až v závere sa začali rodiť šance pred oboma bránkami, gól však padol len jeden. V 87. minúte sa pekne uvoľnil Ayong a loptu napálil pod brvno - 3:2. Dosiahol tak nielen svoj prvý (platný) gól v žlto-modrom, ale aj rozhodujúci zásah dnešného stretnutia.

Mužstvo zotrvá v Turecku do stredy budúceho týždňa a dovtedy odohrá ešte jeden zápas. V pondelok si skrížime zbrane s Olimpijou Ľubľana, druhým tímom slovinskej ligy.

FC DAC 1904 - FK Csíkszereda Miercurea Ciuc 3:2 (2:2)

Bellis Hotel Field B, Belek - Antalya, Turecko, sobota 2.2.2019 o 15.00 h (13.00 h SEČ), slnečné počasie, +16°C

Góly: 4. Koštrna (11 m), 7. Čmelík, 87. Ayong - 2. Bajkó (11 m), 37. Antal

DAC: Slančík - Koštrna (46. Blackman), Malý (67. Kone), Csóka, Šimčák - Čmelík, Baumgartner, Nagy, Taiwo (46. Ayong) - Bilenkyi, Kelemen (67. M Vida). Tréner: Peter Hyballa.

Csíkszereda: Bordás - Aszalos, Mitra, Lalic, Nemes - Veres, Gonzalez - Cseglődi, Pantović, Antal - Bajkó. Tréner: Valentin Suciu.