Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Esbjerg fB 0:0

Publikované: 30. január 2019 - 10:47
Vpredu aktivita nášho mužstva viedla iba k šanciam, dvom brvnám a neuznanému gólu, a keďže vzadu súpera do ničoho vážnejšieho nepustili, prípravný duel proti Dánom inak ako 0:0 skončiť nemohol.

Tréner Peter Hyballa opäť pozmenil svoju základnú jedenástku a celkovo počas stretnutia nasadil sedemnásť hráčov.

Po predpoludňajšom daždi sa poobede na oblohe objavilo slnko, lepšie podmienky na futbal si hráči ani nemohli priať. Začali sme s veľkou chuťou, v prvom polčase sme súpera takmer nepustili cez poliacu čiaru. Napriek územnej prevahe a dobre fungujúcemu napádaniu sme sa ale ťažko dostávali k priamemu ohrozeniu dánskej bránky. I tak sme mohli ísť na prestávku s náskokom. Najbližšie ku gólu mal Ayong, ktorého do tutovky vysunul Kristopher Vida, náš nový útočník však nastrelil len súperovho gólmana.

Po prestávke sa Esbjerg dostal viac do zápasu, no Kucza v našej bránke jeho hráči vážnejšie nepreverili. Na opačnej strane lopta dvakrát mierila do brvna, najskôr ho trafil z priameho kopu Kalmár a potom aj Tretyakov. Pri tej druhej možnosti sa odrazená lopta dostala k úplne voľnému Ayongovi, pre ktorého už nebol problém trafiť prázdnu bránku. Turecký rozhodcovia však gól nesprávne neuznali pre ofsajd - je pravda, že Huk stál za obranou, ale nezasiahol do hry, Ayong teda dosiahol regulárny zásah.

V sobotu nasleduje štvrtý prípravný zápas tureckého sústredenia. V zatiaľ neurčenom termíne si v ňom zmeriame sily s rumunským treťoligistom FK Csíkszereda Miercurea Ciuc.

FC DAC 1904 - Esbjerg fB 0:0

Bellis Hotel Field A, Belek - Antalya, Turecko, utorok 29.1.2019 o 17.00 h (15.00 h SEČ), zamračené, +14°C

Góly: -

DAC: Kucz - Blackman, Huk, Kone (46. Šatka), Davis (79. Csóka) - M. Vida - Kalmár, Herc (75. Koštrna) - Taiwo (61. Tretyakov), Ayong (75. Bilenkyi), K. Vida (46. Čmelík). Tréner: Peter Hyballa.

Esbjerg: Højbjerg - Anyembe, Brinch, Austin, Laurdisen - Brink (81. Baekgaard), Parunashvili, Kristensen (79. Moesgaard), Sörensen - Petre (75. Jakovenko), Tighadouini (20. Larsen). Tréner: John Lammers.