Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Šamorín 4:1 (2:0)

Publikované: 31. január 2024 - 17:55
Na tretí zápas zimnej prípravy nastúpil DAC v stredu poobede proti Šamorínu. Po dvoch góloch v prvom aj druhom polčase žlto-modrí dosiahli vysoké víťazstvo.

V stredu poobede odohrali žlto-modrí v MOL Akadémii tretí, predposledný zápas zimného prípravného obdobia. Súperom DAC-u bol 13. tím druhej ligy, náš partnerský Šamorín.

Tréner Xisco Muňoz už vopred avizoval zámer rovnomerne rozdeliť záťaž a postaviť dve rozdielne jedenástky. V tej úvodnej dostali priestor dorastenci Filip Raška a Matúš Kucman, ako aj španielsky útočník Rúben Rochina, ktorý prišiel na skúšku. Po prestávke sa do hry zapojili aj ďalší dvaja hráči devätnástky, brankár Vasileios Kaltsas a stopér Jakub Zemko.

Zranenie stále nepustilo do hry trojicu GoureCsinger a Gavrić, pre chorobu chýbali aj Čermák a VeselovskýDolčeka vyradil sval a Ramadan je na Ázijskom pohári. Jürgens absolvoval dnes kondičný tréning, zápas preto vynechal. Podobne aj brankár Popović iba trénoval, v bránke tentoraz dostali šancu Petráš a spomenutý Kaltsas.

Gólový príbeh začal písať v 23. min Vitális, keď z priameho kopu z dobrých 25 metrov namieril presne k pravej žrdi - 1:0. O necelú štvrťhodinu Herc vrátil loptu Raškovi, ten nacentroval do päťky a nabiehajúci Trusa hlavou prekonal Németha - 2:0.

V 57. min Owusu vypichol loptu Zemkovi, nahral voľnému Urbanovi, ktorý doklepol do prázdnej bránky - 2:1. Podobnú situáciu sme videli na opačnej strane v 80. min: Dimun dobre napádal rozohrávku Šamorínčanov a jeho prihrávku zasunul do siete Krivokapić – 3:1. O tri minúty Németh vyrazil Redzicovu štipľavú strelu priamo pred Barišića a ten stanovil konečný výsledok - 4:1. V 86. min vybojoval penaltu Redzic, ktorú sám aj zahral, avšak jeho (inak silno kopnutý) pokus Németh bravúrne zneškodnil.

V generálke pred štartom jari privítame v sobotu 3.2.2024 o 13.00 h českého prvoligistu FC Zlín. Hrá sa v MOL Aréne, vstup je voľný, pre fanúšikov bude otvorená C tribúna.

DAC 1904 - FC ŠTK 1914 Šamorín 4:1 (2:0)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, streda 31.1.2024, 13.00 h, polooblačno, studené počasie, +4°C
Góly: 23. Vitális 1:0, 37. Trusa 2:0, 57. Urban 2:1, 80. Krivokapić 3:1, 83. Barišić 4:1
ŽK: -
Rozhodovali: Malárik - Straka, Štofik, 180 divákov
DAC, 1. polčas: Petráš - Raška, Kaša, Brunetti, Andzouana (K) - Herc, Romero, Vitális - Rochina, Trusa, Kucman. 2. polčas: Petráš (69. Kaltsas) - Gruszkowski, Zemko, Keresztes, Mendez - Redzic, Dimun, Káčer, Záhradník - Krivokapić, Barišić. Tréner: Xisco Muňoz.
Šamorín, 1. polčas: Németh - Kachút, Marić-Bjekić, Szolgai, Rovis (K) - Demjanović, Angyal, Vidnyánszky - Csóka, Olejník, Leginus. 2. polčas: Németh - Pančík, Lami, Szolgai, Polniš - Horváth, Botló, Piminov - Owusu, Urban, Oros. Tréner: Vladimir Vassiljev.