Marco Rossi: Pohár je do polovice naplnený

Publikované: 29. apríl 2018 - 14:24
Tréneri zhodnotili sobotňajšie ligové stretnutie DAC-Trenčín (0:3).

Marco Rossi, DAC: „Je ťažké komentovať zápas po domácej prehre 0:3. Z výsledku sme smutní a sklamaní. Druhýkrát v sezóne nás Trenčín dokázal zdolať. Vedeli sme, že k nám cestuje kvalitný tím, ktorí má veľa rýchlych a technických hráčov. Aj napriek tomu sme mali v úvodných 15 minútach hneď dve čisté gólové šance a hlavne zahodená príležitosť od Baya je neuveriteľná. Odohrali sme zápas, kde by sme neskórovali ani keby sme hrali celý deň. Súperov gólman navyše zachytal veľmi dobre. Trenčín nás na druhej strane za naše chyby potrestal. Aj napriek prehre sa na náš pohár nemôže pozerať, že je poloprázdny, ale že je do polovice naplnený.“

Vladimír Cifranič, Trenčín: „Opäť sa mi vonku lepšie hodnotí zápas, keďže sme ho vyhrali. Dnes sme sa od začiatku snažili domácich držať na dištanc od vytvárania tlaku. Vedeli sme, že cestujeme do búrlivého prostredia, ktoré je navyše pred domácich hráčov dvanástym hráčom. Prvý polčas bol vyrovnanejší, kým my sme naše šance zúročili, tak domácich sme sa snažili púšťať do vyložených šancí čo najmenej. Prvá polovica stretnutia sa teda skončila v náš prospech. V druhom dejstve sme čakali, že domáci budú mať enormný nástup a tlak. Ustáli sme však hlavne štandardky, z ktorých bol súper nebezpečný. Okrem toho nás dnes výrazne podržal Šemrinec. Hráči sa obetovali jeden za druhého a presne takto si z našej strany predstavuje každý jeden zápas. Domáci v druhom polčase búšili, kým nám sa otváral priestor na kontry. Aj s dávkou šťastia sme neinkasovali a gólom na 3:0 sme zápas definitívne uzavreli.“