DAC - Žilina 1:0 (1:0)

Publikované: 8. apríl 2019 - 11:21
Strieborná Žilina zdolaná! Mimoriadne dôležité víťazstvo v priamom súboji o druhú priečku. V zaujímavom stretnutí so šťavnatým futbalom a množstvom gólových príležitostí sme videli lepší DAC v prvom polčase a Žilinu pre zmenu v druhom. Maximálne vyrovnaný zápas rozhodol Ronan spoločne s mužom zápasu, Jedličkom!

Po derby so Slovanom nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Taiwa a vykartovaného Herca nahradili K. Vida so Čmelíkom. Už v šiestej minúte sme sa museli báť o výsledok, po pase na hranici ofsajdu sa Škvarka dostal do tutovky, v pokutovom území ho však famóznym zákrokom prvýkrát v zápase vychytal Jedlička. V deviatej minúte sa pre zmenu v gólovej príležitosti ocitol Čmelík, po pase z ľavého krídla však tesne prestrelil. O minútu neskôr zase zakončoval Kalmár, umiestnený pokus k ľavej žrdi Holec zneškodnil. Po výbornom úvode z našej strany, kde sme búšili do súpera, čo sa dalo, sme sa dostali aj ku gólu! V pätnástej minúte dostal Ronan pas do šestnástky od Kalmára, trafil výborne, pálil k ľavej žrdi, no Králik loptu stečoval do druhej strany, Holec nemal šancu - 1:0. U minútu neskôr Kone fauloval v šestnástke Škvarku a bola z toho penalta. Loptu si na biely bod postavil Mihalík, no nespravil dobre pre jeho mužstvo, loptu totiž napálil len do brvna a von, Jedlička zasahovať nemusel! V 24. minúte sme mohli pridať druhý gól, Ronan zahral loptu zo štandardky priamo na Koneho hlavu, ten sa trafil výborne, no ešte lepší zákrok predviedol Holec. V 33. minúte to z našej strany znovu „smrdelo“ gólom, Divković poslal Čmelíka prihrávkou do gólovej pozície, Lukáš sa však do lopty netrafil. Na druhej strane sa Škvarkov pokus z dvadsiatich metrov medzi tri žrde nezmestil. Vo výbornom polčase mal ešte jednu gólovú príležitosť Huk z ofsajdu, prípadný gól by neplatil, čo znamená, že po 45 minútach sme sa tešili zo spravodlivého vedenia 1:0.

Do druhého dejstva sa obe mužstvá pustili bez zmeny. Aj druhý polčas pokračoval podobne ako ten prvý, výborným futbalom, avšak so zlepšeným výkonom od Žiliny. Po prvej žilinskej štandardke v 54. minúte zavelil Divković do rýchlej kontry, dostali sme sa do prečíslenia traja na jedného, avšak po pase Ronana na K. Vidu z toho gól nebol. Po hodine hry bol okamihom stretnutia ďalší grandiózny zákrok Jedličku, M. Vida vzadu spravil chybu, čím sa Škvarka dostal do samostatného nájazdu, jeho jasličky nášmu gólmanovi neprešli, keďže Jedlička sa dnes rozhodol podať životný výkon! Aj v 62. minúte sme sa museli mať na pozore po rohu, Boženík z dobrej pozície však zakončil nedôrazne. O päť minút neskôr našiel Ronan z rohového kopu vysokého Koneho, ktorý z gólovej príležitosti nehlavičkoval presne. V 79. minúte preveril Jedličkove schopnosti Káčer, so strelou k žrdi si náš gólman poradil. Jedlička musel byť pozorný aj o dve minúty, kedy sa Balaj snažil poslať strelu po jeho ľavej nohe, nedal sa nachytať ani v tomto prípade. Divković mohol rozhodnúť v 82. minúte, dostal sa k strele priamo z pokutového územia, ale jeho umiestnený pokus za Holecových chrbátom neskončil. Svoju šancu premárnil aj Kalmár, priamy kop zahral famózne rovno pod žrď, aj žilinský gólman však mal svoj deň. Záver stretnutia sme si aj napriek enormnej snahe hostí postrážili, a tak sme po jeho odpískaní oslavovali veľké víťazstvo.

Štrnáste víťazstvo v ročníku a jubilejné, 250. v prvoligovej histórii pre nás znamená, že sme sa bodovo dotiahli na druhú Žilinu. Ďakujeme vyše 8500 fanúšikom, že dnes boli „šialení“. Žilina za nami, Sereď pred nami! Po zdolaní “Šošonov” našu pozornosť sústreďujeme na najväčšie prekvapenie ligy, a to Sereď, s ktorou sa stretneme v Nitre 14. marca o 17:00

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem dať kompliment Žiline, no zároveň aj mojim hráčom za skvelý výkon. Videli sme fantastický futbal. Každý jeden tréner, hráč a fanúšik čaká presne takýto futbal. Rozmýšlali sme, čo by mohlo platiť na žilinské rozostavenie 3-5-2. Vystriedali sme kvôli nemu rozostavenie 4-4-2 na 4-3-3 po návrate K. Vidu. Žilina sa vie z nášho pressingu vymaniť. Veľmi dobré chvíľky sme však mali aj my. Dnešný výkon sa už podobal na naše výkony z minulého roka. Hrali sme futbal ako z divokého západu. Prvý polčas sme spravili viacero chýb, no aj napriek tomu sme boli nebezpečnejší. V druhom dejstve zase pridala Žilina a my sme aj museli striedať. Mali sme zároveň dosť miesta za súperovou obranou, keďže Žilina bola ofenzívnejšia. Naše akcie sme však nedokázali dotiahnuť. Musím ešte poďakovať fanúšikom, dnes boli šialení, fantastickí a neskutoční v jednom.“

Jaroslav Kentoš, Žilina: „Z môjho pohľadu sa hral veľmi dobrý zápas s vysokým tempom, množstvom príležitostí a krásnou atmosférou na tribúnach. Ak budú takéto zápasy v lige, tak je to výborná príležitosť pre mladých hráčov napredovať. My sme si vypracovali 2-3 vyslovene gólové príležitosti, no nepremenili sme ich. Z hľadiska ofenzívy sme po zahodení našich príležitostí nemohli čakať veľmi dobrý výsledok. Prvý polčas bol lepší DAC, no fyzicky sme stretnutie zvládli aj napriek tretiemu stretnutiu v priebehu týždňa. V druhom polčase sme pracovali na zlepšení a aj sa nám to podarilo, aj keď hrať s Dunajskou Stredou nebolo jednoduché.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 1:0 (1:0)