DAC - Slovan 1:0 (0:0)

Publikované: 29. apríl 2019 - 12:34
Majster padol! Už istý víťaz aktuálneho ročníka a doposiaľ neporazený Slovan okúsil trpkosť prehry až s DAC-om. Zápas pred fantastickou kulisou zvládol aj napriek polhodinovému vylúčeniu a penalte pre súpera. Pripísal si štvrté víťazstvo v rade, zároveň štvrté čisté konto za sebou a upevnil si druhú pozíciu!

Náš tréner Peter Hyballa je po troch víťazstvách v rade verný nepísanému pravidlu, že víťazná zostava sa nemení. Proti nášmu najväčšiemu rivalovi sme tak nastúpili po štvrtý raz za sebou v totožnej zostave. Pred úvodným výkopom sme ocenili dresom nášho kapitána Huka za 100. zápas v našich farbách, ďakujeme! V siedmej minúte sme Šporarovi darovali obrovský priestor v šestnástke, čoho výsledkom bola 100% gólová príležitosť, pre naše šťastie trafil „len“ ľavú žrď! V pätnástej minúte nám utiekli hneď dvaja útočníci Slovana, Huk zachytil finálny pas v hodine dvanástej. O dve minúty sa Kone pošmykol, daroval loptu súperovi, no fantastickým sklzom sa predviedol Koštrna, čím Mohovi ukradol loptu. Po tejto akcii sme sa dokázali uvoľniť a hru sme presťahovať medzi dve šestnástky, kde sa vďaka vysokému napádaniu z oboch strán každý jeden útok skončil už v zárodku. V poslednej desaťminútovke sa podarilo vystreliť Čmelíkovi aj Divkovićovi, no v prvom prípade bol pokus prislabý, kým v ďalšom bol v poslednej chvíli zablokovaný. Polčas sa tak skončil spravodlivou bezgólovou remízou.

Druhý polčas začal náš tréner s poriadnym prekvapením, keď vystriedal rovno dvoch hráčov. V kabíne zostali Davis s Kalmárom a nahradili ich Šatka s Hercom. Druhá polovica duelu začala akčne, hneď v jej prvej minúte dostal loptu Divković, z dobrej pozície nezakončil dostatočne razantne. V 54. minúte vybuchli salvy osláv na štadióne, kedy krásnu akciu začal M. Vida, jeho pas ešte pätičkou predĺžil Divković, aby K. Vida absolútne chladnokrvne zakončil do odkrytej brány - 1:0. O tri minúty najprv Jedlička zneškodnil Čavrićovu strelu a následne pri snahe Dražića doraziť loptu padol v súboji s Konem. Rozhodca nariadil penaltu a vylúčil nášho obrancu. Nariadený pokutový kop šiel zahrať Šporar, loptu poslal presne k ľavej žrdi, no magický zákrok predviedol Jedlička. V 65. minúte zahral Ronan priamy kop asi z 25 metrov, lopta len tesne minula šibenicu. V 73. minúte sa aktívny Herc dostal až k zakončeniu, ktoré nevyriešil najideálnejšie, keďže jeho strela sa medzi tri žrde nezmestila. V 81. minúte si hostia vybojovali priamy kop z veľmi nebezpečnej šance, Moha poslal loptu len do múru. Od gólu a hlavne po vylúčení dominovali „Belasí“ na lopte, lenže smerom k našej bráne aj napriek enormnej snahe veľa nevymysleli. Naša desiatka statočných hrala ako o život. Keďže sme zvládli aj štyri nadstavené minúty, tak sa po zápase mohli rozbehnúť mohutné oslavy veľkého víťazstva.

Sedemnáste víťazstvo v ročníku pre nás znamená, že náskok nad treťou Žilinou sme zvýšili na deväť bodov. Famóznych 11 820 divákov tak po zápase mohlo začať s parádnou oslavou vydretého víťazstva. Po derby so Slovanom cestujeme do Žiliny. S domácimi “Šošonmi” si zmeriame sily v nedeľu 5. mája o 17:00.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem trénerovi Martinovi Ševelovi a celému Slovanu k tomu, že majú najlepší tím na Slovensku. Gratulujem im k titulu, majú šestnásťbodový náskok, čo je naozaj veľa. Prvý polčas bol Slovan lepší, aj keď my sme mali viac loptu na kopačkách. Slovan mal dve-tri veľké šance na skórovanie. V druhej časti prvého polčasu sa nám podarilo vymaniť z tlaku, lepšie sme napádali v prvej línii. Po polčase som dal dve striedania, Koštrnu som posunul na ľavú stranu, kým Šatku som dal na pravú stranu obrany. Nasadil som zároveň aj Herca, bál som sa červenej karty pre Kalmára. V druhom polčase sme dobre driblovali, boli sme rýchli, po peknej akcii sme strelili aj gól. Onedlho bola nariadená penalta, kde nás podržal Jedlička, zároveň sme inkasovali červenú kartu, čím sa obraz hry výrazne zmenil. Chcem vyjadriť obrovský rešpekt môjmu tímu aj fanúšikom. Máme za sebou obrovský zápas.“

Martin Ševela, Slovan: „Myslím si, že sme boli svedkami veľmi zaujímavého, tvorivého zápasu. Opäť sme boli svedkami výbornej kulisy, výkonov od oboch mužstiev, no možno nemal padnúť len jeden gól, ale viac, pretože šance boli na oboch stranách. Do zápasu sme mali výborný vstup, asi do osemnástej minúty sme mali tri dobré príležitosti na skórovanie. Šporar však nastrelil žrď, kým Moha netrafil bránu. Ak v tomto urazíte šťastenu, potom zákonite inkasujete. My sme dostali gól z našej chyby v zadných radoch pri bránení. Bola nám ponúknutá príležitosť na vyrovnanie v podobe pokutového kopu, ktorý sme nepremenili. Posledných tridsať minút sme nedokázali využiť príležitosť a ani sa dostať do vyloženej šance. Súper zápas uhral srdcom, blahoželám. Nás zrazila efektivita. Musíme byť efektívnejší, ak chceme byť úspešní aj v Európe. Práve takéto zápasy, ako dnes, potrebujeme na napredovanie.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:0 (0:0)