Cez víkend dva karatistické úspechy

Publikované: 11. október 2018 - 14:50
Počas dvoch víkendov členovia Seishin Karate Klubu úspešne súťažili v Maďarsku.

Prvý víkend októbra v Siklósi si sily zmerali 250 športovci 40 klubov. Zvláštnosťou je, že je zároveň aj výberom pre  novembrové majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v Budapešti. Slovensko reprezentovali šiesti, z nich piati získali aj niektoré z prvých troch miest.

Cserepes Zoltán (Zemianska Oľča) uzavrel prvé vystúpenie ipponom, druhé hodnotením rozhodcu, takže v kategórii junior 60 kg sa dostal na 1. miesto. Pulay Attila (Zlatná na Ostrove) v kategórii 70 kg bol 2., zároveň najtechnickejším hráčom. Kurcsík Márk získal v kategórii 55 kg 3. miesto, Jakab Adrienn tiež 3. miesto (obaja zo Zlatnej). Markovics Ádám (Kameničná) obsadil 2. miesto. Hájas Kornél (Dunajská Streda) v kategórii 75 kg získal úctyhodné 4. miesto. Súťaž bola pre všetkých užitočnou skúškou, aby zistili, kde sú v príprave na majstrovstvá Európy.

Predchádzajúci víkend sa uskutočnil VI. Rakurai medzinárodný pohár v karate v Répcelaku so 150 súťažiacimi. Členovia Seishin Karate Klubu cestovali v nedeľu  ráno 2 autami. Na súťaži boli úspešní, každý vydal zo seba  maximum.

Výsledky:

Markovics Áron - 1. miesto (kategória dieť 2.); Holub Dániel - 3. miesto (mládežnícka kat.); Hausleitner Mercedes - 3. miesto (dorastenecká kat.); Laboda Réka - 3. miesto (mládežnícka kat.) – všetci štyria reprezentanti Kameničnej; Szilágyi Virág (Okoličná) - 3. miesto (dorastenecká kategória).

Všetkým blahoželáme k výsledkom. Začiatkom novembra  karatistov čaká v Dunajskej Strede spomienková súťaž Kovács Katy Zsófie.