Nachádzate sa tu

Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede

Od utorka knižnica nie je prístupná

24.11.2020

Iba pred niekoľkými dňami, minulý týždeň sme informovali, že Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede opäť môže prijímať čitateľov. Teraz, žiaľ, znova informujeme o zatvorení.

Farby, formy, materiály

16.10.2020

Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede očakáva vo svojich priestoroch nie iba milovníkov kníh, pre návštevníkov pripravujú aj krásne výstavy. Teraz si záujemcovia môžu v čitárni pozrieť diela Joliky Borbély.

Noc s Andersenom

16.10.2020

Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede sa každoročne zúčastňuje medzinárodného podujatia Noc s Andersenom, ktoré sa uskutočňuje koncom marca pri príležitosti narodenín slávneho rozprávkara. V tomto roku sa však oslavné podujatie kvôli nepriaznivej...

Ja som Inna

02.10.2020

Dňa 2. októbra 2020 sa v čitárni Žitnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede uskutočnilo divadelné predstavenie pod názvom Ja som Inna. Predstavenie prebehlo v podaní Petronely Dušovej, zakladateľky divadla Teatro Neline.

Kto jasom zaznamenáva okamih

08.09.2020

Po dlhom čase vítala hostí Ilona Lacza, riaditeľka Žitnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede, na vernisáži výstavy fotografií Istvána Író.

Minivýstava v knižnici

11.07.2020

V piatok hodnotili v Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede tie dve súťaže, ktoré vypísali počas karantény.

Verím v renesanciu kníh a čítania

27.03.2020

Sú ľudia, ktorí sa v súčasnej mimoriadnej situácii snažia zmierniť napätie všedných dní. Dnes spolu so Žitnoostrovskou knižnicou v Dunajskej Strede zrealizujeme malú virtuálnu prechádzku, keď že situácia je taká, že návšteva knižnice nie je možná.

Čítanie ožilo v kresbách

07.03.2020

Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede po prvý krát vyhlásila súťaž v kreslení, vyhodnotenie ktorej prebehlo v piatok v dopoludňajších hodinách v čitárni knižnice.

Hor sa do čítania!

04.03.2020

Hoci sme už v polovici týždňa a už prebehlo viacero programov, Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc a knihovníkov 2020 naďalej srdečne očakáva všetkých ľudí túžiacich po čítaní.

Tváre ženy na obrazoch Márie Kráľovej

13.02.2020

Dunajskostredská Žitnoostrovská knižnica mesiac čo mesiac dáva príležitosť prezentovať sa známym i menej známym umelcom. Tentoraz v čitárni knižnice predstavuje svoje diela v Dunajskej Strede narodená Mária Kráľová.

Zázraky z hodvábu

23.05.2019

Výstavu v Žitnoostrovskej knižnicu z nevšedného materiálu vyčarovala Novozámčanka Mihalovics Zsuzsanna: vysnívala si na sochy a 3D obrazy hodváb.

Šperky a hodváb v kráľovstve kníh

03.05.2019

V dunajskostredskej Žitnoostrovskej knižnici môžu jej návštevníci zhliadnuť zaujímavú a hlavne krásnu výstavu, v čitárni totiž vládnu čarokrásne šperky a rozprávkové hodvábne šatky.

Stránky