Nachádzate sa tu

Szabó Csilla / Little wonders

Škoricový slimák

02.12.2019

Túto pochúťku mnohí poznáme, patrí medzi naše obľúbené. Že je to tak!? Možno nie práve ako škoricovú, ale kakaovú, orechovú, pudingovú! Jednoducho, je tu možnosť voľby.

Sacherova torta

30.10.2019

Tento týždeň som bola vo Viedni, poznáte ma, musím ochutnať zázraky miestnej gastronómie. Teda „Wiener schnitzel” bol, môžem povedať, božský. Teľací je naozajstný… Ako dezert som si predstavovala Sacherovu tortu.

Kúsky plné energie

30.10.2019

Rôzne druhy orechov a kandizované ovocie. Iba toľko! Veľmi jednoduché! A je tu kalorická bomba. Vôbec nie priateľ chudnutia! Nech nikoho nepomýli, že ide o ovocie … Je to kandizované ovocie, v ktorom ovocný cukor je koncentrovaný. Ale je to bleskurýchle...

Sladká syrová torta - cheesecake

09.10.2019

Svoje doterajšie syrové torty som preto odporúčala každému, lebo sú bleskovo hotové. Tento recept odporúčam tým, ktorí majú trpezlivosť na jej vyhotovenie. Oplatí sa čakať, kým sa upečie a vychladne. Je oveľa krémovejšia ako tie želatínové, chuť je...

Galette

08.10.2019

Galette je vlastne zhora otvorené pité, akési hniezdo z jemného cesta, vhodné na rôzne plnky: slané, sladké. Mimoriadne obmieňateľné, vhodné ako predjedlo i ako dezert. Rustikálne, ale práve preto úžasné.