Nachádzate sa tu

Csallóközi Népművelési Központ

Aj v tomto roku čarovali Pastelky

20.04.2020

Výtvarná súťaž Žitnoostrovské pastelky oslavovala v minulom roku dvadsaťročné jubileum. V tomto roku sa žiaľ vo svete veľa vecí zmenilo, aktuálny ročník samotnej súťaže sa však i napriek tomu pomaly dostáva do finále. Riaditeľka Žitnoostrovského osvetového...

Stánok dobrej nádeje - už XIII. ročník!

05.12.2019

Ide o prezentačný stánok, kde si môžete za symbolickú sumu kúpiť pekný adventný či vianočný darček. Podporíte tak našich priateľov z domovov sociálnej starostlivosti celého okresu, zo špeciálnych škôl a taktiež z klubu Združenia na pomoc mentálne postihnutým.

Čítajte - čítajme rozprávky!

29.09.2019

Dňa 24. IX. 2019 sa v klubovni Žitnoostrovského osvetového strediska /TTSK/ stretli milovníci rozprávok – veľkí a hlavne tí malí... Dôvodom bol štrnásty ročník okresnej súťaže umeleckého prednesu pôvodnej slovenskej rozprávky pod názvom Zlatá podkova, zlaté...

Futbalový pocit cez objektív

05.09.2019

Dunajská Streda a futbal patria k sebe, preto je výnimočná táto výstava – uviedla Jana Svetlovská, riaditeľka Žitnoostrovského osvetového strediska.

Je veľa hodnôt v tomto svete

20.05.2019

Začal sa 22. ročník neoficiálnej súťaže Výtvarné Spektrum. Vo štvrtok sa z výstavných diel začala v Žitnoostrovskom múzeu výstava.

Kurz historického písma – historickými nástrojmi

26.06.2018

Už tradične v posledných dňoch školského roka Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede pripravuje pre školákov bohatú ponuku zaujímavých činností. Určite najpútavejšie je písanie historickým písiem slovanskej hlaholiky a maďarského rovásírás...

XXI. Výtvarné SPEKTRUM 2018 - výzva

03.01.2018

Žitnoostrovské osvetové stredisko so sídlom v Dunajskej Strede, ktorého zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj aj tento rok vyhlasuje okresnú súťaž vo výtvarnej tvorbe pre neprofesionálnych umelcov.

Sviatok slovenčiny

23 nov

Žitnoostrovské osvetové stredisko srdečne Vás pozýva na tvorivú dielňu v rámci projektu – Sviatok slovenčiny, pri príležitosti Roku Jozefa Miloslava Hurbana, ktorá sa uskutoční dňa 23. 11. 2017 o 09.00 hod. v Klubovni Žitnoostrovského osvetového strediska v Dunajskej Strede.

Lokalita: 
Žitnoostrovské osvetové stredisko, ul. biskupa Kondého 10
Vstupné: 
-