Reportáž: Trenčín - DAC 3:3 (2:0)

Publikované: 15. február 2021 - 8:36
Šialený úvod roka a štart jarnej časti sezóny 2020/21. Štadión Trenčína sa totiž krstil ohňom! Takmer celých 90 minút boli diváci pred obrazovkami vo vytržení, keď sa striedala jedna gólová akcia za druhou. Zápas sa prelieval zo strany na stranu a zakončila ho penalta, po ktorej sme v hodine dvanástej získali bod. Odstup od Slovana je tak naďalej päťbodový.

Oproti poslednému jesennému stretnutiu nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Fábry odišiel do Serede a na lavičke skončili Njie a Divković. Ligovú premiéru si v našom drese odkrútil Christie-Davies a dôveru trénera dostali aj Andzouana a Nicolaescu. Prvú šancu si pripravil Roguljić už v druhej minúte, keď tvrdo vypálil tesne nad. O päť minút neskôr si Müller takmer strelil vlastný gól po centri z pravého krídla, Jedlička však bol pozorný. V deviatej minúte sme sa aj my dostali do prvej vážnejšej príležitosti, keď si na roh najvyššie vyskočil Kružliak, no jeho nádejná hlavička išla nad. V ďalšom priebehu opäť pohrozili domáci, Jedlička musel najprv v dvanástej minúte chytať tvrdý pokus Corryna k pravej žrdi a následne Čatakovič po rohu napálil loptu do brvna. V polovici prvého polčasu sme boli lepším celkom my. Najprv si Kalmár v 21. minúte našiel streleckú príležitosť, aby zakončil tesne nad. O tri minúty zase nečakane poslal parádny ďalekonosný pokus Müller, ktorý v tutovke Nicolaescu nedorazil. V 25. minúte zase prepadol center z pravého krídla na Andzouanu a ten nastrelil v gólovej pozícii len bočnú sieť. O minútu sa s našou obranou šikovne vyhrali domáci hráči, po vyšachovaní našej defenzívy poslal finálny pas Corryn na Kadáka a ten sa z prvej nemýlil - 1:0. V 29. minúte sme dostali ďalšiu ranu a v hlavnej akcii bol opäť Corryn, ktorý výborne vysunul do nájazdu nezachyteného Demitru a syn zosnulej legendy, Paľa Demitru, sa mohol už len spýtať, kde chce náš gólman inkasovať - 2:0. V 37. minúte bol pre zranenie nútene stiahnutý Corryn a novic na ihrisku, Gaži už o minútu neskôr zakončoval rýchlu kontru, no na naše šťastie len do bočnej siete. Súpera sme po dvoch góloch v závere polčasu nevedeli pritlačiť, a tak sme schádzali do kabín za nepriaznivého stavu.

Do druhej polovice stretnutia sme sa pustili so zmenou, keď Andzouanu nahradil Divkovič. Hneď prvá šanca druhého polčasu sa pre našu radosť skončila gólom. V 57. minúte Christie-Davies poslal parádny center, ktorý ešte šikovnejšie hlavou zakončil Nicolaescu, domáci gólman sa mohol len prizerať - 2:1. Po hodine hry sme zahrali nacvičený roh, na konci ktorého dostal loptu na zakončenie Kalmár, jeho v šestnástke nedovolene podkopol Zubairu. Nariadenú penaltu zahral sám faulovaný Kalmár a poslal ju k pravej žrdi, Šemrinec smer strely neodhadol - 2:2. V 67. minúte poslal Čatakovič ďalekonosný pokus, ktorý prekvapivo doletel tesne pod brvno, kde ho Jedlička vytlačil len tak-tak. O tri minúty sme si v šestnástke nepostrážili hneď dvoch hráčov, Zubairu tak bez najmenších problémov nahral loptu Čatakovičovi a on sa nikým nestrážený nemohol mýliť - 3:2. Vyrovnať sme mohli už v 75. minúte, keď sa Kalmár popri bránkovej čiare pustil k bránke, no z ostrého uhla tesne minul. Šancu na gól sme mali aj o tri minúty, Divković vypálil spoza šestnástky, no medzi tri žrde sa tesnulinko netrafil. V 83. minúte zase mohol Trenčín rozhodnúť, finálny pas dostal Demitra, ktorý loptu poslal k pravej žrdi, Jedlička chcel pôvodne kryť druhú stranu, no vďaka reflexívnemu zákroku ju predsa len fantasticky zachytil. Dramatickému duelu však nebolo konca. V nadstavenom čase sa Taiwo vyrútil do šestnástky a po jeho súboji so Slávikom rozhodca nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil Ramirez a pri nekončiacej dráme musel jedenástku dokonca opakovať. V oboch prípadoch ju umiestnil k ľavej žrdi a v oboch prípadoch ju aj dostal za bránkovú čiaru. Platil však len opakovaný pokus - 3:3.

Štvrtá remíza v sezóne pre nás znamená, že po zaváhaní Slovana zostáva strata na nášho úhlavného rivala 5-bodová. Odštartovali sme futbalový rok 2021, jarnú časť sezóny 2020/21, honbu za titulom a pokrstili sme nový trenčiansky štadión. Druhé jarné kolo bude pre nás zase premiérou v roku 2021 aj v našej krásnej MOL Aréne, kde v nedeľu 21. februára o 15:00 privítame Žilinu.

Bernd Storck, DAC: „Videli sme otvorený zápas, v ktorom sa obe mužstvá snažili vyhrať. Boli na to aj šance na oboch stranách. Prejavil sa náš problém. Keď neskórujeme, nevyužijeme naše šance, tak musíme byť koncentrovaní vzadu, a to sme neboli. Pri oboch inkasovaných góloch nám chýbala koncentrácia vzadu. Domáci neboli v početnej výhode, no aj napriek tomu skórovali. Sme dobrí v útoku, no viac musíme myslieť aj na našu defenzívu. Za 1. polčas si Trenčín zaslúžil vedenie. Som však spokojný s 2. polčasom, v ktorom sme sa vrátili do zápasu. Vyrovnali sme na 2:2 a v tom momente sme boli aj lepší. Potom sme zase inkasovali. Náš hráč si súpera nepostrážil, a preto sme dostali tretí gól. Potom sme v poslednej minúte vyrovnali z penalty, čo je samozrejme šťastie. Či však mala byť penalta sa neviem vyjadriť, ešte som nevidel video. Čo ma však zaujalo je, že na štadióne bolo viac ľudí. Zdá sa mi, že viac ako by malo byť. Výsledok je pre nás prijateľný.“
Stijn Vreven, Trenčín: „Po tomto zápase som veľmi sklamaný a rovnako je na tom aj šatňa. Vyhrávali sme 3:2 a do konca sme verili, že môžeme vyhrať, že môžeme poraziť jeden veľmi kvalitný tím, akým je Dunajská Streda. Nastal však veľmi smolný a hlúpy koniec. Som spokojný s hrou mužstva. Dobre sme držali loptu, silní sme boli v defenzíve. Dali sme dva góly, no potom sme postupne prišli o zranených hráčov. To sa prejavilo aj na zápase. Prehovorili do dnešného stretnutia. Súper vyrovnal a keď sa pozrieme dozadu, tak sme také duely prehrávali. Dokonca Lucas Demitra mal šancu dať gól na 4:2. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, no berieme len bod.“

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:3 (2:0)
Fortuna liga, 19. kolo, 14.2.2021, 15.00 h

Góly: 26. Kadák 1:0, 29. Demitra 2:0, 57. Nicolaescu 2:1, 61. Kalmár (11m) 2:2, 70. Čataković 3:2, Ramirez (11m) 3:3
Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Jekkel, 0 divákov
ŽK: 32. Kadák, 45. Pirinen, 48. El Mahdiuo, 60. Zubairu, 77. Čataković, 84. Križan - 22. Balić, 45. Blackman, 80. Kalmár, 84. Beskorovainyi, 87. Müller
DAC: Jedlička - Kružliak, Müller, Beskorovainyi - Blackman, Davies, Balić (76. Schäfer), Andzouana (46. Divković) - Kalmár (K) - Nicolaescu (76. Taiwo), Ramirez
Trenčín: Šemrinec - Slávik, Križan, Šulek, Pirinen - El Mahdioui - Demitra, Kadák (46. Zubairu), Roguljić (60. Ikoba), Corryn (37. Gaži) - Čataković

Držanie lopty: 45% - 55%
Strely: na bránu 9:5, mimo 3:6
Priame kopy: 24:19