Reportáž: DAC - Žilina 1:1 (1:0)

Publikované: 22. február 2021 - 6:46
Po góloch zo začiatkov polčasov sa body delili aj v našom druhom jarnom zápase. Vedenie z prvej polovice stretnutia sme si proti tretej Žiline neudržali. Po našej prvopolčasovej prevahe sa v druhom hral otvorený futbal, v ktorom sme však naše gólové príležitosti bez zraneného kapitána Kalmára nevyužili. Po 20. kole nás delí 7 bodov od prvého Slovana aj tretej Žiliny.

Oproti predošlému zápasu proti Trenčínu nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Pre menšie svalové zranenie pauzoval náš kapitán Kalmár, pre trest Balić a na lavičke skončil Andzouana. Namiesto nich dostali príležitosť Divković, Schäfer a Nebyla. Do stretnutia sme sa pustili aktívne. Už v šiestej minúte zakončil Divković spoza šestnástky, no jeho pokus skončil nad. V desiatej minúte Schäfer šikovne vypichol loptu v strede poľa, Christie-Davies následnou kolmicou vysunul do samostatného nájazdu Nicolaescuho, od ktorého sme si mohli pozrieť chladnokrvné zakončenie k ľavej žrdi - 1:0. Hostia zvýšili aktivitu až po góle, no zmohli sa len na nepresnú strelu Kiwiora. My sme mohli pridať ďalší gól v 25. minúte, kedy Ramirez našiel z bránkovej čiary lepšie postaveného Nebylu, ktorý umne vystrelil z prvej, no parádny zákrok nohou od Petráša loptu stopol. Hostia odpovedali v 33. minúte priamym kopom Kopasa z vyše dvadsiatich metrov, ďalekonosný pokus sa ale medzi tri žrde nezmestil. O štyri minúty si našiel streleckú príležitosť Ramirez, no z relatívne dobrej pozície poslal nedôrazný pokus. Keďže sme si zvyšok polčasu medzi šestnástkami umne ubránili, tak sme sa do kabín pobrali za najtesnejšieho vedenia.

Hostia zareagovali na nepriaznivý vývoj stretnutia dvojitým striedaním, ktoré prinieslo ovocie už v 47. minúte. Jeden z novicov Rusnák sa presadil na pravom krídle, odkiaľ loptu nacentroval na Jibrilove kopačky a ten prekvapil nášho gólmana strelou do protipohybu - 1:1. V 59. minúte zahral Divković priamy kop z nádejnej vzdialenosti rovno na bránku, využil aj múr na tečovanie, no aj napriek tomu Petráš loptu zvládol vyraziť. Po hodine hry nebolo zakončenie Nicolaescuho tak dôrazné, no Petráš kiksol, a tak sa lopta dostala za jeho chrbát, avšak tesne vedľa. V 74. minúte Ramirez prebral pas do šestnástky, vypálil z prvej, no v gólovej pozícii na našu smolu mieril priamo na gólmana hostí. O tri minúty sa Divković v šestnástke šikovne zbavil brániaceho hráča, v nebezpečnej pozícii aj dobre vystrelil, no Petrášova pravá noha loptu predsa len zachytila. Pri našom tlačení sa dopredu hostia v osemdesiatej minúte založili rýchlu kontru, na konci ktorej v prečíslení pálil, no nemal presnú mušku Fazlagič. V 84. minúte zahral Kopas štadardku približne z dvadsiatich metrov, prestrelil náš múr, no výborný Jedlička aj napriek tomu dokázal vytlačiť loptu z pravého dolného rohu. O tri minúty sme mali gól na kopačkách my: Divković si našiel streleckú parketu, jeho parádna strela do brvna sa nešťastne odrazila len pred bránkovú čiaru! Víťazný gól nám po zbytok stretnutia nebol dopriaty.

Druhá remíza z dvoch jarných kôl a celkovo piata v sezóne znamená, že Žilina na nás aj naďalej stráca 7 bodov, no my máme rovnaký odstup na prvý Slovan. Po základnej časti tak s určitosťou skončíme na 2. mieste. Po trenčianskej remíze sme na domácom trávniku rovnako ukončili stretnutie len s deľbou bodov. Najbližšie zápolenie odohráme opäť na našom trávniku. V sobotu 27. februára o 14:00 privítame Michalovce.

Bernd Storck, DAC: „V prvom rade musím vyzdvihnúť, že som videl úplne iný tím ako proti Trenčínu. Boli sme lepší v bojovnosti, v organizácii hry, aj v hre bez lopty. Obranná a útočná fáza bola tiež vyrovnanejšia ako pred týždňom. Súperovi sme ponechali málo priestoru. Rýchlo sme strelili otvárací gól, no chcelo to ešte pridať poisťovací zásah. Chýbala nám agresivita v šestnástke a aj sme o tom po prvom polčase hovorili. Musíme ísť viac za gólom. Na začiatku druhého dejstva súper vyrovnal. Gól sme dostali po našej chybe. Celý druhý polčas sa oba celky snažili vyhrať, videli sme otvorený zápas. My sme mali veľké šance, ktoré sme však nevyužili. Súper bol nebezpečný najmä pri štandardkách. Ku gólu mal najbližšie Marko Divkovič. Od brvna sa však nanešťastie lopta neodrazila do bránky, ale von. Čo sa týka bojovnosti, s ňou som spokojný. Pred nami je zápas s Michalovcami a v ňom chceme vyhrať.“

Pavol Staňo, Žilina: „Do zápasu sme vstúpili s určitým cieľom. Naše zámery sme však po rýchlom góle museli meniť. Nehrali sme úplne tip-top ako sme si naplánovali. Do zápasu sme sa dostali asi od tridsiatej minúty. Cítili sme, že sme na tom dobre a niečo vieme spraviť s výsledkom. Do druhého polčasu sme vstúpili s malými zmenami, hrali sme v podstate to isté. Vyzerali sme dobre, boli sme dynamickí, no chýbala nám finálna fáza. Celkový obraz našej hry bol v poriadku. Treba uznať, že súper mal dosť šancí, mohol zvrátiť duel, no našim umným bránením sme tomu zamedzili. S bodom som spokojný. Chlapcom som v šatni poďakoval a myslím si, že sme dnes odviedli dobrú robotu.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 1:1 (1:0)