Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FK Dubnica 2:3 (1:1)

Publikované: 30. január 2021 - 18:11
V päťgólovom prípravnom stretnutí sme podľahli Dubnici. Naše góly strelili Ramirez a Sharani, Kalmár za bezgólového stavu nepremenil penaltu.

Tretie prípravné stretnutie pred jarnou časťou sezóny odohral DAC dnes v MOL Akadémii proti vlaňajšiemu víťazovi a aktuálne 10. tímu II. ligy FK Dubnica. V zápase hranom dvakrát 60 minút dal tréner Bernd Storck príležitosť celkovo 24 hráčom. Premiéru si odkrútili Isaac Christie-Davis a Mateus Brunetti, ktorý k nám prišli v priebehu tohto týždňa, na trávnik sa dostal aj obranca Jakab Molnár z devätnástky.

Na prvú 60-minútovku sme nastúpili až na jeden post v totožnej základnej zostave ako pred týždňom proti Győru, akurát Nebylu nahradil Christie-Davis. Hralo sa takmer výlučne na polovici súpera, ale na jeho organizovanú obranu sme ťažko hľadali protizbraň. Prvý gól mal na kopačkách Kalmár, ktorý ale v 23. minúte penaltu nariadenú za faul na Divkovića kopol presne do miesta, kam sa vrhol hosťujúci brankár. O 5 minút však ani Vavruš nemal nárok, keď Divković vysunul Ramireza a ten utešenou delovkou otvoril skóre - 1:0.

Po 30 minútach nasledovala prvá krátka, 5-minútová prestávka a krátko po nej bolo vyrovnané. Sedláčkov prízemný center si do vlastnej siete zrazil Müller - 1:1. Paradoxne, hostia aj bez strely na bránku mali na konte gól. Sedláček bol v hlavnou postavou aj v 46. minúte, keď jeho strela skončila na brvne.

Do druhej polovice tréner Storck vymenil kompletnú jedenástku, hostia striedali piatich hráčov. V 66. minúte nedorozumenie v našej obrane využil Čurik - 1:2. Na druhej strane mali vyrovnanie na kopačkách Andzouana aj Nicolaescu, ale vyšlo to až Sharanimu, ktorý v 102. minúte doklepol do siete Andzouanovu prihrávku - 2:2. Neprešla ani minúta, keď center Petráša prešiel Verovi pod nohou a osamotený Cyprián stanovil konečný výsledok - 2:3.

O týždeň nás už čaká generálka pred štartom ligovej jari: v sobotu 6.2.2021 o 14.00 hod si v MOL akadémii zmeriame sily s Michalovcami, ktoré budú v Dunajskej Strede na sústredení.

DAC 1904 - FK Dubnica 2:3 (1:1)
Hralo sa 4x30 minút. MOL Akadémia, prírodné ihrisko, Dunajská Streda, sobota 30.1.2021, 14.00 hod, oblačné, veterné počasie, +9°C
Góly: 28. Ramirez, 102. Sharani - 33. Müller (vlastný), 66. Čurik, 103. Cyprian
Žltá karta: -
Rozhodovali: Smolák - Pozor, Hegedűs, 0 divákov
DAC - I. polčas: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Beskorovainyi - Christie-Davies, Schäfer, Balić - Divković, Ramirez, Kalmár. II. polčas: Száraz - Vera, Molnár (100. Bögi), Braun, Brunetti - Moumou, Njie, Nebyla, Andzouana - Taiwo, Nicolaescu (100. Sharani). Tréner: Bernd Storck.
Dubnica: Vavruš - Knižka, Pagáč, Švec, Nomilner - Vaculík, Bilovský, Sedláček - Janco, Kuzma, Cyprian.Striedali: Chudý, Hodál - Kubiš, Rešetka, Martinek, Ondrášek, Párkaň, Dudnyk, Petráš, Čurik, Straka, Levai.Tréner: Peter Jakuš.