Našimi očami: najkrajšie momenty roka 2020

Publikované: 6. január 2021 - 11:00
Uplynulý rok je už minulosťou a spolu sním aj všetky jeho pozitívne a negatívne spomienky. My sme sa zamerali na tie, ktoré priniesli žlto-modrým veľa radosti.

Vybrali sme šesť nádherných okamihov z roku 2020, aby sme si ich pripomenuli prostredníctvom citátov zo zápasových komentárov nášho redaktora Milana Vrábeľa.

I. Návrat roka - futbal ožil (13.6.2020, DAC-Michalovce 5:0. Góly: 31., 57. a 68. Divković, 65. Kalmár, 90. Blackman)

Pandémia koronavírusu na vyše tri mesiace prerušila našu najvyššiu súťaž. Základnú časť sezóny 2019/20 ešte mužstvá dohrali, otáznik však visel nad nadstavbou. Tá sa napokon dohrala, hoci namiesto desiatich sa odohralo len 5 kôl. V každom prípade, futbal bol prvý šport na Slovensku, ktorý po nútenej prestávke ožil.

„Čo sme si ešte v apríli nevedeli poriadne predstaviť sa stalo skutočnosť. Máme za sebou 1. kolo nadstavbovej skupiny o titul a dopadlo famózne.

Senzačný druhý polčas s gólovou smršťou v bránke Michaloviec. Naše mužstvo bolo v prvej polovici stretnutia iba o niečo lepšie ako súper a aj ho korunovalo gólom. V druhom dejstve to už bola jednoznačná šou v našom podaní a hlavne v podaní Divkovića - autora hetriku. Víťazstvom sme si pohárovú Európu takmer definitívne spečatili.“

II. Rekordné víťazstvo 1 (9.8.2020, DAC-Sereď 6:0. Góly: 8. Ramirez, 12. a 90. Balić, 13. Divković, 60. Davis, 63. Kalmár)

„Dámy a páni, Dunajskou Stredou sa prehnala gólová smršť! Náš DAC si lepší začiatok ročníka ako historické ligové šesťgólové víťazstvo naozaj nemohol predstaviť. Zápas sme do 13. minúty viedli rozdielom triedy a absolútnou dominanciou sme pokračovali po zvyšok tohto duelu. Takmer 5500 fanúšikov nám dokázalo, že aj v novej sezóne môžeme počítať s dvanástym hráčom. Ďakujeme!

Sezóna 2020/21 je úspešne zahájená – šesťgólovým triumfom na domácom ihrisku. V lige sme šesť gólov strelili súperovi prvýkrát v histórii.“

III. Rekordné víťazstvo 2 (15.8.2020, DAC-Nitra 6:0. Góly: 842. Friede, 45. Davis (11m), 56. Divković, 60. Kalmár (11m), 73. Davis, 85. Bednár)

„Nekončiace gólového hody v MOL Aréne. Na vlastnom ihrisku sme po zdolaní Serede 6:0 dokázali tento rekordný výsledok zopakovať! Naši futbalisti predviedli proti Nitre neskutočné ofenzívne galapredstavenie s bláznivými 32 streleckými pokusmi a 70%-ným držaním lopty! Po senzačnom výkone osamostatnene kraľujeme Fortuna lige, a to aj vďaka naším fantastickým fanúšikom! Ďakujeme!

Demolácia Nitry pre nás znamená tretie víťazstvo v novej sezóne a osamostatnenie sa na prvej priečke Fortuna ligy.“

IV. Zápas roka (17.9.2020, DAC-Jablonec 5:3 pp. Góly: 6. a 65. Divković, 85. a 96. Nicolaescu, 114. Davis - 25. Zelený, 57. a 71. (z 11 m) Schranz)

„Historický postup do 3. predkola Európske ligy. Presne to dosiahli naši futbalisti v nekončiacej sa dráme proti českému Jabloncu. Súboj ponúkol nesmiernu kvalitu vo vysokom tempe, s ôsmimi gólmi a heroickými výkonmi na oboch stranách. Nesmierne ďakujeme aj našim fanúšikom, že aj za tribúnami nám boli neskutočnou oporou.

ANOOOOOOOOOOO, prepisujeme históriu práve dnes a práve teraz. Zápas, na ktorý budeme spomínať ešte neskutočne dlho, zápas, v ktorom padlo neuveriteľných osem gólov, zápas, v ktorom sa stretli dva veľmi kvalitné tímy, sme doviedli po heroickom výkone do famózneho konca. Naši žlto-modrí hrdinovia. Neskutočne vám ďakujeme.“

V. Séria roka - víťazstvo v prvých 8 ligových kolách (27.9.2020, DAC-Trenčín 3:1. Góly: 30. Kalmár, 36. Divković, 62. Divković - 15. Roguljić)

Žlto-modrí vytvorili nový rekord v histórii samostatnej slovenskej ligy, keď vyhrali prvých 8 kôl. Posledný diel do skladačky sme pridali v domácom súboji s Trenčínom.

„OSEM! Osem úvodných ligových kôl ročníka sme vyhrali, čo znamená, že opäť prepisujeme nielen klubové, ale aj ligové štatistiky! Po drsnom zápase proti Linzu nám v prvom polčase nie všetko vychádzalo, no čo je najdôležitejšie, opäť sme ukázali svoju nesmiernu morálnu silu, bojovali sme a zaslúžene získali tri body. Kalmár vedie tabuľku strelcov už s ôsmimi gólmi!

Ôsme ligové kolo a ôsme víťazstvo znamenajú, že fortunaligovú tabuľku vedieme aj naďalej s parádnym osembodovým náskokom. Opäť sa chceme poďakovať aj našim úžasným fanúšikom, že napriek všetkým obmedzeniam boli aj dnes našim dvanástym hráčom.“

VI. Gól roka (22.8.2020, DAC-Trnava 2:1. Góly: 25. a 69. Ramirez - 43. Pačinda)

V našej tradičnej koncoročnej ankete fanúšikovia zvolili za Gól roka prvú trefu Erica Ramireza z augustového derby proti Trnave:

„V 25. minúte bola MOL Aréna svedkom neskutočnej parády, Divković vysunul Ramireza na kraj šestnástky, kde sa výborne pohral s loptou a ešte lepšie namieril do ľavého vinkla, div sa svetu, že od radosti nespadol štadión - 1:0.“