Mladé hádzanárky excelovali

Publikované: 31. október 2019 - 10:06
V utorok popoludní v športovej hale zabojovali o body aj dve doplnkové družstvá HC DAC Dunajská Streda.

„A” družstvo U12-ky privítalo mladé hádzanárky ŠK Trnava Modranka, a hneď od začiatku zápasu nedalo svojim protivníčkam šancu. Nasvedčuje tomu 18-2 bodový výsledok v polčase, po ktorom v druhom polčase dievčatá dostali od svojich súperiek iba dva góly, a družstvo Tünde Brunczvik napokon vyhralo pomerom 43-4. Najlepšou hráčkou žlto-modrých sa deviatimi gólmi stala Orsolya Gányi, ale aj Fruzsina Perleczky strelila 7 gólov a aj celé družstvo hralo vynikajúco.

V druhom zápase hralo domáce U14 „A” družstvo s družstvom Modranka rovnakej vekovej kategórie, otázkou bola len výška rozdielu gólov. Polčas sa skončil pomerom 25-4, výsledok zápasu bol 49-10. V dvoch zápasoch teda dunajskostredské dievčatá strelili svojim súperkám 92 gólov. V družstve U14 bola najlepšou strelkyňou Molnár  s ôsmimi zásahmi.