Hodnotenie trénerov: DAC-Dunajská Lužná (1:0)

Publikované: 22. február 2016 - 18:21
Po včerajšom prípravnom stretnutí, v ktorom DAC porazil druholigistu z Dunajskej Lužnej 1:0, sme požiadali trénerov o stručné hodnotenie.

Tomislav Marić, DAC: „Stretnutie sa odohralo v náročných podmienkach a na ťažkom teréne. Napriek tomu sme hlavne v prvom polčase hrali veľmi dobre, hráči si výborne posúvali loptu a vypracovali sme si veľa gólových príležitostí. Bohužiaľ, premenili sme len jednu. Aj v druhom polčase sme sa snažili dostať naše hroty do šancí, zopárkrát sa nám to aj podarilo. Posledných pätnásť-dvadsať náš výkon zaostal za očakávaním, čo bolo čiastočne aj kvôli zhoršujúcemu sa terénu, na ktorom sa dalo len ťažko kombinovať. Celkovo som však so stretnutím spokojný, chalani celých deväťdesiat minút odmakali. Negatívom je len fakt, že sa nám nepodarilo streliť aspoň dva-tri góly, príležitostí sme na to mali. Ako to už na takomto teréne býva, brániace mužstvo sa zameria na jednoduchší spôsob hry s rýchlymi protiútokmi. Musíme uznať, že v závere stálo pri nás aj šťastie, súper mohol vyrovnať, ale celkovo bol naša hra v poriadku. Veľmi sa už tešíme na ligový štart.“

Ivan Vrabec, OFK Dunajská Lužná: „Myslím si, že v prvom polčase boli domáci jasne lepší, mali prevahu. My sme sa nevedeli dostať do hernej pohody, výsledok prvého dejstva bol pre nás priaznivý, mohli sme dostať aj viac gólov. My sme hlavne hrozili z rýchlych protiútokov a keby sme dotiahli dve-tri akcie do konca, mohli by sme aj my streliť gól. V druhom polčase už bola hra vyrovnaná a nebyť našej neschopnosti pri zakončení, zápas mohol dopadnúť úplne inak.“

Zdroj: fcdac.sk