Hádzanárky znova vyhrali

Publikované: 24. február 2020 - 13:02
Hádzanárske družstvo žien HC DAC v sobotu popoludní v mestskej aréne hostilo družstvo Hodonína.

Na začiatku stretnutia hrali hosťujúce hráčky v lepšom rytme, dávali góly, vďaka čomu v 18. minúte už bol rozdiel 7 gólov v ich prospech. Vtedy sa zdalo, že žlto-modré hráčky už nebudú mať príležitosť udržať si body doma. V 21. minúte bol stav 5-12, potom však hráčky Dunajskej Stredy v krátkom slede dali 8 gólov a v poslednej minúte už viedli. Prvý polčas sa skončil 14-13 v prospech Žitnoostrovčaniek.

V druhej polovici hry bol výsledok tesný, ale v záverečnom špurte žlto-modré pod vedením Boglárky Bízik nedali svojim protivníčkam šancu a tento dôležitý zápas vyhrali o štyri góly.

Na budúci týždeň naše družstvo bude v rámci majstrovstiev Slovenska hra v Šali.

HC DAC Dunajská Streda – HK Hodonín 30-26 (14-13)
Góly za DAC: Bízik Boglárka 10, Monika Rajnohová 7, Straka Mária 3, Brunczvik Fanni 3, Kozma Dominika 4, Pénzes Mónika 2, Bugár Cintia 1.