Dunajskostredské dievčatá v dramatickom boji podľahli

Publikované: 14. október 2019 - 16:03
V nedeľu popoludní dunajskostredské hádzanárky DAC privítali v športovej aréne hádzanárske družstvo z Olomouca v extraligovom zápase MOL.

Žlto-modré dievčatá dobre začali zápas, viedli už 5-3, zdalo sa, že sa zrodí druhá dunajskostredská výhra. Potom však prebrali vedenie hostia, a napriek tomu, že naše dievčatá bojovali, polčas sa skončil jednogólovým vedením Olomouca (13-14).

V druhom polčase začali lepšie hostia, viedli už o tri góly, ale na začiatku 48. minúty sme zase viedli my o jeden gól, žiaľ, ako sa neskôr ukázalo, naposledy. Češky vsietili štyri góly za sebou, a síce ku koncu zápasu sa podarilo dostať sa im na dosah, ani 8 zásahov Moniky Rajnohovej a 6 Boglárky Bízik nestačilo na vyrovnanie, zápas sa skončil 25-26.

HC DAC Dunajská Streda - DHK Zora Olomouc 25-26 (13-14)

Budúci týždeň budú naše dievčatá hrať vonku, s SHK Veselí nad Moravou, víťaznou hrou sa môžu dostať do popredia.