Divković má pretrhnuté väzy

Publikované: 22. január 2019 - 14:52
Nohu mladého chorvátskeho útočníka bude najbližšie týždne zdobiť ortéza.

Marko Divković utrpel zranenie minulý štvrtok v prípravnom stretnutí proti Galante. Bežala 66. minúta, kedy vnikol do šestnástky a hosťujúci stopér Djiby Ba ho zastavil za cenu faulu a penalty. Tú premenil Čmelík a zvýšil na priebežných 3:1 pre DAC.

Devätnásťročný chorvátsky útočník mal hematóm na členku a až po jeho vstrebaní mohol absolvovať kompletné vyšetrenia, vrátane magnetickej rezonancie. Jej výsledky boli viac ako nepríjemné. Divković má pretrhnuté a natrhnuté väzy v ľavom členku.Dostal na ňu ortézu a čaká ho intenzívna rehabilitácia. Na kontrolu pôjde o dva týždne, zatiaľ je náročné predpovedať dĺžku absencie. Úvod ligovej jari však s veľkou pravdepodobnosťou vynechá.

„Som veľmi smutný, pretože som sa cítil v dobrej pohode a po päťtýždňovej zimnej prestávke som sa tešil na futbalovú loptu. Bohužiaľ, hneď v prvom zápase roka ma postretla takáto smola. Je to jednoznačne najvážnejšie zranenie mojej kariéry, doteraz som vynechal maximálne dva týždne kvôli svalovým problémom či slabinám,“ povedal rodák z Vinkovci, ktorý v našom drese doteraz nastúpil na 42 ligových stretnutí a skóroval päťkrát.