DAC už nie je lídrom - DAC - POHRONIE 0:0

Publikované: 8. november 2020 - 5:31
Na domácej pôde sme proti poslednému celku mali viac z hry, boli sme aj nebezpečnejší a pred bránkou súpera sme mali aj trochu smoly, no hosťujúce osy našli recept na zneutralizovanie najlepšej ofenzívy v lige. Pred reprezentačnou prestávkou nás tak predbehol Slovan, ktorý však má ma konte o duel viac. V sedemnástom ligovom zápase pod trénerom Storckom sme prvýkrát vyšli strelecky naprázdno.

Po remíze so Slovanom nastali v našej základnej jedenástke až tri zmeny, no vo všetkých prípadoch ide o vynútené zásahy. Davis, Blackman aj Balić sú v karanténe, zastupovali ich Mendez, Sommer a Fábry. Od úvodných minút sme „pohronským osiam“ ukázali veľmi aktívny prístup. Aj napriek tomu zahrali hneď štyri štandardky, keďže tiež ukázali vysoké napádanie. O centre letiace do našej šestnástky sme sa však postarali. Prvej gólovej príležitosti sme sa dočkali v desiatej minúte, kedy sa Fábry šikovne obzrel, ešte lepšie vysunul nabiehajúceho Divkovića, ktorému však v gólovej pozícii nesadla lopta na kopačky. Hra sa v prvom polčase až moc kúskovala, častokrát sme sa brzdili zbytočnými chybami, či riskantnými pasmi. V 26. minúte dostal Audino prudký center z pravého krídla, ktorý však skrotiť pri strele z prvej nezvládol. Horúco bolo aj v 33. minúte, kedy Mendez našiel v šestnástke nekrytého Kalmára, a ten v tutovke loptu neumiestnil dostatočne. Polčas, ktorému dominovali nekončiace súboje a nepresnosti, sa aj napriek našej prevahe na ihrisku, no nie prevahy nebezpečných príležitostí, skončil bezgólovou, ale spravodlivou remízou.

Náš kouč Storck zareagoval na nie ideálne sa vyvíjajúce stretnutie, keďže sme chceli tri body, rovno dvojitým striedaním. Skončili „žltý“ Mendez so zraneným Müllerom a namiesto nich prišli Beskorovainyi s Malým. Zároveň sme preskupili rady na troch obrancov. Prvú veľmi nebezpečnú príležitosť druhého polčasu však založili hostia, Bimenyimana sklepol loptu na Faderu, a ten na naše šťastie zoči-voči Jedličkovi bránku minul. Na druhej strane v 54. minúte si do šestnástky na Kalmárov center nabehol Beskorovainyi, loptu aj hlavičkoval, no chýbala o kúsok väčšia razancia. Hrozili sme aj ďalej, Divković sa po Kalmárovom vysunutí predral do pokutového územia, kde v najväčšej príležitosti stretnutia nastrelil pravú žrď, v gólovej pozícii zase Sommer zle-nedobre dorážal. Aj po hodine hry sme mohli skórovať, Sommer získal odrazenú loptu, vysunul Njieho do nádejnej pozície, no lopta mu nesadla ideálne. V 71. minúte sme získali štandardku ako šitú na Kalmárovu mieru, samozrejme ju zahral rovno na bránku, no minul asi o pol metra. O osem minút sa premiérovo v lige predstavil Nebyla, ktorý vystriedal Njieho. V 83. minúte sme mali ďalšiu výbornú príležitosť na rozvlnenie siete zo šestnástkového kruhu, loptu zahral Fábry a mimo ihriska ju, žiaľ, tečoval jeho spoluhráč. Pohroniu sa hru v závere podarilo dostať medzi šestnástky a keďže ani Ramirez delovkou v nadstavenom čase nedokázal prepasírovať loptu za Jenčov chrbát, tak sme po záverečnom hvizde žialili za stratenými dvoma bodmi.

Iba tretie zaváhanie v ročníku a druhá remíza v rade pre nás znamenajú, že sa pred nás dostal Slovan o skóre, ktorý však má o zápas viac. Zároveň, vôbec prvýkrát pod Berndom Storckom sme v lige neskórovali. Po prestávke zapríčinenej koronavírusom sme ďalšie kolo s Pohroním odohrali, no prestávku strieda prestávka, teraz však reprezentačná. Pokračujeme tak o dva týždne v sobotu 21. novembra o 17:00, kedy vycestujeme do Nitry.

Bernd Storck, DAC: „Pre každého je toto obdobie náročné a rovnako tak môžem hovoriť o dnešnom zápase. Máme za sebou duel proti kvalitnému súperovi. Chýbal nám rytmus, ktorý nás zdobil v predošlom období. Minulý týždeň sme sa pripravovali na Sereď, no v poslednej chvíli bol zápas odvolaný. Vieme, že je Covid, no nechceme to brať ako výhovorku. Chýbalo nám kvôli nemu niekoľko hráčov, no dôležitejšie je, že súper mal dnes kvalitu a pri jeho rozostavení 3-5-2 sme sa ťažko presadzovali. Mali sme aj nejaké šance, no tie treba premieňať. Bez toho nemôžeme zvíťaziť. Týždeň, čo týždeň hráme proti mužstvám, ktoré hlboko bránia, no dnes produktivita z našej strany nebola taká ako predtým. Teraz nám reprezentanti odídu, vrátia sa o 8-9 dní, kedy budeme môcť pokračovať v príprave na ďalší duel.“
Ján Kameník, Pohronie: „Vedeli sme, ako sa dnes bude súper prezentovať. Na to sme sa aj patrične pripravovali. Vedeli sme, že musíme byť naozaj aktívni, musí nás zdobiť pressing, súpera musíme držať od našej bránky. Na výnimky sa nám to aj darilo. Napádali sme ho pri rozohrávke, a to bolo fajn. Mali sme aj úspešnú medzihru, dokázali sme kombinovať. Gólové príležitosti, ktoré sme si vytvorili, sme však nedokázali dotiahnuť do konca. Do druhého polčasu súper zmenil rozostavenie a zareagovali sme aj na to. Trochu nás však dostal pod tlak, my sme pri napádaní trochu ustúpili a cítili sme, že súper o niečo lepšie kombinuje. Naša aktívna hra však súpera často eliminovala. Niečo sme zvládli aj so šťastím, no aj my sme zahodili našu obrovskú príležitosť. Mohli sme byť aj úspešnejší. Po priebehu zápasu berieme bod a sme zaň radi.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA 0:0