Back to top

Andrija Balić: Do poslednej chvíle sme túžili uspieť

Publikované: 18. január 2021 - 14:59
Chorvátsky stredopoliar hodnotí sobotňajšie prípravné stretnutie Vasas-DAC, v ktorom strelil gól a vyše polhodinu hral s kapitánskou páskou na rukáve.
Andrija Balić: Do poslednej chvíle sme túžili uspieť

„Prvé stretnutie zimnej prípravy bolo veľmi tvrdé a náročné. Po poldruha týždni skutočne tvrdých tréningov sme boli dosť unavení. Teší nás víťazstvo, ktoré nás stálo veľa síl, sme unavení, bolia nás nohy od umelej trávy, a navyše bolo aj dosť chladno. Ale vyhrali sme, a to je najdôležitejšie. Rozhodla skutočnosť, že sme do poslednej chvíle túžili uspieť. Ešte aj v 89. minúte sme verili v úspech a napokon sme aj s trochou šťastia otočili nepriaznivý výsledok. Taký je futbal,“ ponúkol Andrija Balić svoj pohľad na víťazný duel proti budapeštianskemu Vasasu (2:1).

Práve 23-ročný chorvátsky stredopoliar strelil náš prvý gól v novom roku, ktorým v sobotu vyrovnal na 1:1. Stalo sa tak v 89. minúte zápasu a o chvíľku, len pár sekúnd pred záverečným hvizdom rozhodcu, trafil aj Sharani a napokon z toho bolo víťazstvo DAC-u. „Mal som zopár príležitostí už aj predtým. V prvom polčase som strieľal z oveľa výhodnejšej pozície a aj brána bola viac odkrytá, ale vtedy som netrafil ani medzi tri žrde. Na konci zápasu som sa presadil z náročnejšej situácie. Ako som vravel, taký je futbal a počíta sa len víťazstvo. Aj naďalej musíme pokračovať v tomto duchu.“

Pre Balića zostane víkendový duel pamätným, veď od 58. minúty, kedy tréner Bernd Storck vystriedal Zsolta Kalmára, sa na Chorvátove rameno presunula kapitánska páska. Prvýkrát počas jeho pôsobenia v Dunajskej Strede. „Ani Kružliak už nebol na ihrisku, a tak som sa stal kapitánom. Čo k tomu dodať? Bolo to úžasné, krásny pocit mať na rukáve pásku, hoci to bolo „len“ v priateľskom zápase. Aj tak som veľmi šťastný,“ dodal rodák zo Splitu, na jeseň autor piatich ligových gólov.

 

dac1904.sk

Toto ste už čítali?