Ako sa darilo reprezentantom z DAC-u?

Publikované: 16. október 2019 - 12:33
V októbrovom asociačnom termíne sme mali v akcii dvojciferný počet hráčov!

Aj počas druhej reprezentačnej prestávky sezóny 2019/20 sa preriedil káder trénera Hyballu, pozvánka prišla až deviatim hráčom z kabíny. V národných výberoch ich doplnili aj mladíci z Akadémie.

Medzi dospelými sa pri zranení Kalmára a Koštrnu predstavili len Máté Vida a Cesar Blackman. Vidu síce tréner Marco Rossi povolal až dodatočne, napokon však nechýbal na trávniku ani minútu v bojoch o postup na ME 2020 v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom, navyše patril medzi opory mužstva. Blackman si v noci na dnes pripísal tretí reprezentačný štart, v Mexiku zasiahol do zápasu Ligy národov ako striedajúci hráč. Eric Davis sa prehre svojich spoluhráčov prizeral len z tribúny.

V kategórii U21 sa európsky šampionát uskutoční v roku 2021, kvalifikácia je už ale takisto v plnom prúde. Určite viac ako dva body z domácich zápasov proti Grécku a Škótsku čakali mladí Česi, za ktorých Martin Jedlička odchytal oba súboje. Príliš sa nedarilo ani Írom, ktorí doma len remizovali s Talianskom a na Izlande podľahli 0:1. Connor Ronan odohral v prvom zápase 61 minút, v krajine gejzírov zostal na lavičke. Íri síce stále vedú svoju skupinu, ale zo všetkých jej účastníkov odohrali najviac zápasov. Slovenský výber podľa očakávaní zvíťazil v Lichtenštajnsku 4:2, na čom sa Matej Oravec z pozície defenzívneho stredopoliara podieľal spoľahlivým výkonom a dvomi predfinálnymi prihrávkami. Vo včerajšej prestrelke s Francúzskom nastúpil v našej MOL Aréne v strede obrany a ani on nedokázal zabrániť prehre s favoritom 3:5.

Eric Ramirez si dnes v noci nášho času odkrútil premiéru v mužstve Venezuely do 23 rokov proti rovesníkom z Bolívie.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v októbrovom asociačnom termíne:

Máté Vida (Maďarsko) - kvalifikácia ME 2020
štvrtok 10.10.2019, 20.45 h (Split): Chorvátsko-Maďarsko 3:0 (3:0) Vida 90 minút
nedeľa 13.10.2019, 18.00 h (Budapešť): Maďarsko-Azerbajdžan 1:0 (1:0) Vida 90 minút

Eric Javier Davis, Cesar Blackman (Panama) - Liga národov
streda 16.10.2019, 03.30 h (Mexico City): Mexiko-Panama 3:1 (1:1) Blackman 25 minút, Davis mimo zostavy

Matej Oravec (Slovensko U21) - kvalifikácia ME 2021
streda 09.10.2019, 18.00 h (Eschen): Lichtenštajnsko-Slovensko 2:4 (0:2) Oravec 90 minút
utorok 15.10.2019, 21.00 h (Dunajská Streda): Slovensko-Francúzsko 3:5 (1:4) Oravec 90 minút

Martin Jedlička (Česko U21) - kvalifikácia ME 2021
štvrtok 10.10.2019, 17.00 h (Karviná): Česko-Grécko 1:1 (0:1) Jedlička 90 minút
pondelok 14.10.2019, 17.00 h (Uherské Hradiště): Česko-Škótsko 0:0, Jedlička 90 minút

Connor Ronan (Írsko U21) - kvalifikácia ME 2021
štvrtok 10.10.2019, 21.05 h (Dublin): Írsko-Taliansko 0:0, Ronan 61 minút
utorok 15.10.2019, 17.00 h (Reykjavík): Izland-Írsko 1:0 (1:0) Ronan náhradník

Eric Ramirez (Venezuela U23) - príprava
piatok 11.10.2019, 02.30 h (Recife): Brazília-Venezuela 4:1 (1:1) Ramirez mimo zostavy
utorok 15.10.2019, 23.00 h (Caracas): Venezuela-Bolívia 0:0, Ramirez 90 minút

Matúš Malý, Dominik Veselovský, Šimon Dolinský, Kristián Bari, Sebastian Gembický (Slovensko U19) - príprava
utorok 08.10.2019, 17.00 h (Dunajská Streda, MOL Akadémia): Slovensko-Bosna a Hercegovina 1:2 (0:1) Malý 90 minút, Dolinský 90 minút, Veselovský 90 minút, Gembický 58 minút, Bari 32 minút
piatok 11.10.2019, 12.00 h (Dunajská Streda, MOL Akadémia): Slovensko-Bosna a Hercegovina 2:1 (1:0) Malý 90 minút, Dolinský 90 minút, Bari 90 minút, Veselovský 20 minút, Gembický 6 minút
pondelok 14.10.2019, 14.00 h (Senec): Slovensko-Anglicko U18 0:1 (0:0) Malý 90 minút, Bari 90 minút, Gembický 73 minút, Veselovský 45 minút, Dolinský 28 minút

Zdroj: dac1904.sk