1904-2019: 115 rokov, 115 gólov (IX)

Publikované: 9. október 2019 - 13:41
V tomto roku oslavuje DAC 115. výročie zloženia klubu. Pri tejto príležitosti na svojom Facebook profile spustili seriál, v rámci ktorého nám v priebehu roka ukážu 115 pamätných gólov z histórie DAC-u. Zhrnutie tretieho štvrťroka, tretí diel.

64/115 Branislav Fodrek, DAC-Košice 2:0, 27/04/2012

Gólová rozprávka! Aj Braňo Fodrek by zaiste kandidoval, keby sme hľadali desiatku najkrajších gólov DAC-u v prvej lige. Takouto delovkou poslal na jar 2012 pozdrav košickému brankárovi Darkovi Tofiloskému.

65/115 Mikuláš Radványi, DAC-Slavia Praha 4:1, 23/08/1992

Szerdahelyi tiki-taka!

Dunajskostredská tiki-taka! Pražská Slavia k nám zavítala naposledy presne pred 27 rokmi a už v prvom polčase inkasovala štyri góly. Ten posledný po tejto krásnej akcii, ktorú do prázdnej bránky zakončoval Miki Radványi.

66/115 Ákos Szarka, DAC-Podbrezová 5:1, 29/08/2015

Viem, čo ste robili pred štyrmi rokmi - tlieskali Ákosovi Szarkovi, ktorý dodnes ako jediný hráč DAC-u strelil v jednom zápase najvyššej súťaže štyri góly. Ten posledný mu priniesol aj víťazstvo v hlasovaní o Gól mesiaca august 2015.

67/115 Tibor Zsákovics, DAC-Prievidza 4:1, 18/09/1993

Dnes (30.8.2019, pozn.) oslavuje 51. narodeniny Tibor Zsákovics, bývalý kapitán DAC-u, momentálne asistent trénera pri družstve U17. V najvyššej súťaži odohral v našich farbách 174 stretnutí, čo ho radí na 5. priečku v klubovom poradí. Skóroval 17-krát. Všetko najlepšie!

68/115 Petr Kašpar, DAC-Slovan 5:2, 03/05/1989

Prvé víťazstvo 5:2 nad Slovanom sme dosiahli v roku 1989. Bola to vôbec prvá návšteva belasých na Žitnom ostrove a nováčik už v polčase inkasoval štyri góly. Dva z nich strelil Petr Kašpar, počtom prvoligových štartov 4. v histórii DAC-u a v posledných rokoch člen manažmentu bratislavského rivala. Kašpar sa presadil hneď v úvodnej a potom aj v 25. minúte. Pripomeňme si jeho druhý zásah z tohto pamätného zápasu, ktorým zvýšil na 3:0!

69/115 Vojtech Horváth, DAC-Ružomberok 1:1, 05/03/2016

Jeden z najkrajších gólov posledných rokov padol v marci 2016 a strelil ho Vojtech Horváth, ktorý po prihrávke Brašeňa nedal šancu brankárovi Ružomberka Darkovi Tofiloskému.

70/115 Július Simon, DAC-Inter 2:0, 06/09/1992

V poslednom ročníku federálnej ligy pôsobilo medzi elitou šesť mužstiev zo Slovenska. Po Slovane (3.) a DAC (4.) skončil najvyššie bratislavský Inter (7.). Žlto-čiernych sme na našom štadióne privítali presne pred 27 rokmi a o našom víťazstve rozhodli góly Simona zo 72. a Diňu z 88. minúty. „Mikuš narazil loptu Simonovi do ideálneho úniku, ten sa ocitol pred Molnárom a nezaváhal,“ napísal denník Šport o góle, z ktorého sa rovnako tešili hráči, fanúšikovia aj zberači lôpt.

71/115 Vladimír Zlacký, DAC-Slovan B 3:1, 04/08/2007

Sezóna 2007/08 bola jediná od roku 1980, v ktorej DAC chýbal v jednej z dvoch najvyšších súťaží. Pôsobenie v tretej lige, v tom čase pod názvom 2. liga Západ, sme ukončili na prvej priečke. A keby sa o Gól roka hlasovalo aj na tejto úrovni, tridsaťmetrová paráda Vladimíra Zlackého z úvodného kola proti béčku Slovana mohla mať veľkú šancu na celkový triumf.

Zdroj: dac1904.sk